Zavřít reklamu

Jednou z hlavních výhod Maců s procesory Apple Silicon v čele s M1 je možnost spouštět na nich  aplikace vytvořené pro iPhony či iPady. Ty budou na Macy instalovatelné přímo z jejich Mac App Store a co víc – dostanou se do něj bez nutnosti zásahu ze strany jejich vývojářů, budou-li tedy splňovat všechny zásady Applu. Přesto však nebudou muset některé mobilní aplikace na Macích dostupné. 

O automatickém převodu iOS aplikací do Mac App Store informoval vývojáře dnes už poněkolikáté Apple skrze mail, ve kterém je na blížící se příchod Maců s M1 upozorňuje a v případě, že jejich aplikace nesplňují požadavky pro kompatibilitu, rovnou je o tom informuje. Stále nicméně platí, že pokud si vývojáři nebudou přát, aby byly jejich iOS aplikace (byť plně provozuschopné na macOS), budou mít možnost port zatrhnout. Učinil tak už například Google či Facebook. Naopak Netflix či HBO s portem iOS aplikace pro macOS počítají. 

Jak velké oblibě se porty mobilních aplikací na Macy budou těšit ukáže až několik následujících týdnů, jelikož právě v těch začnou proudit první Macy s procesory M1 k zákazníkům. Obecně však platí, že obrovský vliv na přijetí této novinky budou mít samotní vývojáři, kteří jí mohou buď velmi podpořit svou aktivitou, nebo naopak prakticky zabít tím, že se k povolení portů moc mít nebudou. Co myslíte vy? 

Související články

Dnes nejčtenější

.