Zavřít reklamu

V dnešní době jsou velmi populární všemožné cloudové služby, díky kterým máte jistotu, že nikdy nepřijdete o svá data. Mezi nejznámější cloudové služby patří jablečný iCloud, kromě toho lze pak zmínit i Google Drive, Dropbox a další. Pravdou je, že pro jablečné uživatele je využití iCloudu nejlepší, a to z hlediska praktičnosti – Apple samozřejmě iCloud svým způsobem „upřednostňuje“ před ostatními cloudovými službami, což je logické. Každý uživatel s Apple ID dostane zdarma k dispozici iCloud s úložištěm 5 GB zdarma, poté si může zakoupit tarif s 50 GB, 200 GB či 2 TB. Poslední dva největší tarify je pak možné sdílet v rámci rodinného sdílení. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak na Macu zjistit, jakou část iCloudu rodinní příslušníci využívají.

Jak na Macu zobrazit rodinné využití iCloudu

Pokud vám přijde, že už na vašem iCloudu není tolik místa jako předtím, a to prakticky ze dne na den, tak za to může nést vinu jeden ze členů rodiny. Chcete-li si zobrazit rodinné využití iCloudu, díky čemuž zjistíte, jakou část jednotliví členové rodiny využívají, tak se nejedná o nic složitého. Stačí na Macu postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z rozbalovacího menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Tímto dojde k otevření okna, ve kterém se zobrazí veškeré sekce pro nastavení předvoleb.
  • Vás v tomto okně zajímá sekce Rodinné sdílení vpravo nahoře, na kterou klepněte.
  • Na další obrazovce pak věnujte pozornost menu na levé straně.
  • V tomto levém menu lokalizujte a klepněte na záložku Úložiště na iCloudu.
  • Zde už se vám zobrazí tabulka s jednotlivými členy rodiny a s jejich využitím tarifu.

Tímto způsobem lze tedy jednoduše zobrazit, jakou část iCloudu jednotliví členové rodinného sdílení využívají. Díky těmto údajům můžete popřípadě některému členovi říci, aby se umírnil, jelikož zabírá oproti ostatním hodně místa. Mimo jiné si v této sekci můžete případně klepnutím na Změnit… zvolit nový tarif, pokud vám ten současný nedostačuje, anebo pokud je naopak zbytečně velký. Stejným způsobem si pak můžete tyto údaje zobrazit i v iOS a iPadOS, kde stačí přejít do Nastavení -> váš profil -> iCloud -> Spravovat úložiště -> Rodinné využití. 

Související články

Dnes nejčtenější