Zavřít reklamu

Když chci nafotit unboxing, většinou k tomu nepotřebuji vyčistit celý stůl. Tentokrát však bylo potřeba udělat výjimku. Navíc monitor Apple Pro Display XDR mi na stole již zůstane, protože se ode dnešního dne stává nedílnou součástí mé domácí sestavy. Zatím jej bohužel nemohu využít naplno, protože iMac 5K z roku 2014, ke kterému jej připojuji, nedokáže využít jeho rozlišení ani další vlastnosti naplno, ovšem nový iMac už je na cestě. Než budeme mít možnost plnohodnotně otestovat samotný displej a udělat na něj pořádnou recenzi se proto podíváme alespoň na unboxing a první dojmy.

Tím prvním, co vás při unboxingu překvapí, je velikost a tvar samotné krabice. Pokud jste totiž za poslední roky kupovali nový displej nebo iMac od Applu, byli jste zvyklí na poměrně robustní balení, které se směrem ke spodní straně rozšiřovalo. Naopak XDR displej je zabalen ve velmi malé krabici, která víceméně odpovídá rozměrům samotného displeje. Místo plastového poutka na přenášení navíc krabice nabízí zbrusu nové textilní poutko a samotné balení vypadá ještě více minimalisticky a luxusně, než kdy předtím. Už z krabice máte pocit, že si domů přinášíte něco opravdu výjimečného.

Samotné vybalování monitoru probíhá tak, že krabici položíte na záda, a poté ji otevřete. Monitor zůstane ležet na spodní straně krabice, kde je fixován pomocí bočních částí, jenž se jednoduše odklopí a vytáhnete monitor. Ten je ještě obalen v textilním obalu podobném těm, ve kterých jsou iMacy, a na samotném displeji je pak ještě nalepena ochranná fólie. Součástí balení jsou také dva kabely – jeden napájecí a druhý thunderbolt k připojení k počítači nebo například iPadu. Oba kabely jsou opleteny a upřímně řečeno, jedná se o kabely té nejvyšší úrovně, které již na první dotyk a pohled připomínají kvalitní kabely, které používají milovníci kvalitního audia.

Součástí balení je také dokumentace a dvojice knížek. Ty jsou provedením stejné jako kniha, kterou Apple prodával ve svých Apple Storech po celém světě. Jedna příručka je v češtině a druhá v angličtině. Záměrně říkám, že se jedná o knihy, jelikož jsou v pevné vazbě a nejdete v nich lesklé fotografie a povídání o tom, co vše displej umí a proč jej Apple vyrobil tak, jak jej vyrobil. Nechybí ani dvojice nálepek, jenž ocení především sběratelé. Jedná se totiž o velké nálepky v černé barvě, které Apple k jiným produktům nedodává. Bohužel hadřík byste v balení hledali marně, ten je k dispozici pouze u Apple Pro Display XDR s nanotexturou a já jsem sáhl po běžné verzi displeje.

Apple Pro Display XDR zada
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější