Zavřít reklamu

Jablíčkáři, kteří si v průběhu září či října 2019 zakoupili nový Apple produkt, ke kterému dostali zdarma roční předplatné služby Apple TV+, začali v uplynulých dnech pomalu odpočítávat poslední dny funkčnosti jejich předplatného. To jim totiž při aktivaci 1. listopadu mělo končit už 30. října, přičemž poté by přešli automaticky na placený měsíční tarif. Apple se však v tichosti rozhodl k vítané změně – bezplatné předplatné výrazně prodlužuje. 

Pokud do výše zmíněné skupiny spadáte i vy, bezplatné předplatné vám nyní nevyprší už na konci tohoto října, ale až na konci ledna. Apple se jej totiž rozhodl v tichosti prodloužit o další tři měsíce a to samozřejmě úplně všem. To jinými slovy znamená, že i uživatelé, kteří si Apple TV+ zaktivovali později, si neužijí 12 měsíců zdarma, ale rovnou 15.Co se pak týče uživatelů, kteří se rozhodli předplatit si roční tarif po skončení jeho  zkušebního období nadělí Apple kromě tří měsíců zdarma kredit na jejich Apple ID právě za tyto volné měsíce, které budou moci utratit v iTunes Store či App Store. Jednat by se konkrétně mělo o 4,99 dolarů v USA, tedy zhruba 129 korun v Česku. 

Proč se Apple k takto zajímavému kroku rozhodl není v tuto chvíli zcela jasné. Dá se však předpokládat, že je výsledkem kombinace několika faktorů v čele se snahou protlačit jeho službu k co nejvíce uživatelům a tím si je i získat do budoucna či snahou zpříjemnit lidem rok 2020, který není jinak příjemný snad v žádném směre kvůli pandemii koronaviru. Ať už je pravda kdekoliv, je tento bonus rozhodně vítaný. Jen je potřeba mít na paměti to, že pokud jste již Apple TV+ stihli zrušit, nárok na něj mít nebudete – alespoň to tedy tak vypadá podle našich testů. 

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější