Zavřít reklamu

Pokud jste fanoušky Applu a zajímáte se i o jeho finanční stránku, zapište si do kalendáře datum 29. října. V tento den nám totiž Apple večer prozradí finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního kalendářního roku V předešlém kvartálu se Applu velmi dařilo a to i navzdory pandemii koronaviru. Zda se mu podařilo na úspěchy navázat i nyní je však otázkou.

Prakticky od začátku roku se ve světě nemluví o ničem jiném než o pandemii koronaviru, která výrazně zkomplikovala i podnikání Applu. Prodeje iPhonů, ale i jiných Apple produktů však byly i navzdory tomu v předešlém čtvrtletí skutečně dobré. Je však potřeba brát v potaz to, že na začátku pandemie se lidé zásobovali elektronikou kvůli nástupu na home office, což už nyní tak úplně pravda nebude. Určitou prodejní vzpruhou uplynulého čtvrtletí sice mohou být Apple Watch Series 6 a SE, potažmo iPhony 12, jejichž představení se čeká v půli října, avšak je otázka, kolik jich bude mít Apple na skladě a tudíž i kolik jej bude schopen mezi své fanoušky rozprodat. Příjemné prodeje by mohla zaznamenat i nová generace iPadů.

Kromě finančních výsledků by mohl teoreticky Apple nastínit při hovoru s investory i své hardwarové a softwarové plány pro budoucí měsíce. Je sice pravdou, že své vize si Apple zpravidla drží pod pokličkou, nicméně vzhledem k nynější situaci je více než jisté, že alespoň určité obrysy budoucnosti budou od něj investoři vyžadovat. Co vše bude ochoten poodhalit nicméně ukáže až 29. října.

Dnes nejčtenější

.