Zavřít reklamu

Společnost Apple dnes oznámila finanční výsledky za druhé kalendářní, tedy za třetí fiskální čtvrtletí letošního roku. Společnost za čtvrtletí ohlásila tržby ve výši 35,3 miliardy amerických dolarů s čistým ziskem 6,9 miliardy dolarů nebo 7,47 dolarů na akcii. To je poměrně značný pokles oproti stejnému čtvrtletí v loňském roce, kdy Apple dosáhl tržby 35 miliard dolarů, ovšem se ziskem 8,8 miliardy dolarů a se ziskem 9,32$ na jednu akcii. Vše je samozřejmě způsobeno hrubou marží, která se propadla z loňských 42,8% za stejné období na letošních 36,9%.

Rovných 57% příjmů plyne Applu na účty mimo území USA. Apple také oznámil, že vyplatí dividendy 3,05$ na jednu akcii, která bude splatná všem akcionářům 15. srpna. Společnost má v současné době 146,6 miliardy dolarů v hotovosti a v cenných papírech. Apple prodal za poslední čtvrtletí 31,2 milionů iPhonů, což je nárůst oproti 26 milionům kusů za stejné období v loňském roce. Prodalo se 14,6 milionů iPadů, což je pokles ze 17 milionů iPadů za stejné období v loňském roce. Apple také snížil prodeje Maců, z loňských 4 milionů kusů za třetí čtvrtletí loňského fiskálního roku na 3,8 milionů kusů za stejné období v letošním roce.

Jediné v čem se Apple v letošním třetím čtvrtletí opět překonal jsou prodeje iPhone, ty jsou však v posledních letech pro společnost velmi důležité, čehož si je samozřejmě vědom také CEO Tim Cook, který prohlásil: „Jsme velmi hrdí na naše rekordní prodeje iPhone s více než 31 miliony prodaných kusů a na silný růst příjmů z iTunes, software a služeb. Jsme opravdu nadšeni z operačních systémů iOS 7 a OS X Mavericks a náš laser je soustředěný na nové, úžasné produkty které vám představíme na podzim a v roce 2014.“

iMoney
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější