Zavřít reklamu

Společnost Microsoft údajně na příští rok chystá vydání nové ročníkové verze svého populárního Office balíčku. S informací přišel server Windows Centraldle kterého se uživatelé v příštím roce dočkají klasického Microsoft Office 2021, který bude možné zakoupit za pomocí jednorázové platby, na rozdíl od dnes poměrně rozšířené služby Office 365, resp. Microsoft 365.

Nová verze Microsoft Office 2021 vyjde jak na platformě macOS, tak pro Windows, a to v druhé polovině příštího roku. Společnost tak do jisté míry vychází vstříc uživatelům, kterým se Office balíček na bázi měsíčního předplatného příliš nezamlouval. Poslední klasickou verzi Office balíku Microsoft vydal v loňském roce, v podobě MS Office 2019. Mnoho uživatelů v posledních měsících a letech vyjádřilo značné obavy o tom, zda-li se i Microsoft vydá cestou jiných společností, které si oblíbily mezi uživateli značně nepopulární model měsíčních poplatků, za kterými jejich software stojí (například Adobe a jejich Creative Suite).

Microsoft zatím nezveřejnil žádné doplňující informace o novém balíku Office 2021, dá se však očekávat, že cenová politika bude navazovat na tu, kterou společnost nastavila u loňské verze. Základní elektronická licence MS Office 2019 stojí něco málo přes 2 tisíce korun. To je zhruba totožná cena s tou, na jakou vyjde roční předplatné Office 365, resp. Microsoft 365 pro jednotlivce. Důležité tedy je, že i nadále budou mít uživatelé na výběr a nebudou odkázáni jen na předplatitelskou verzi, která s sebou přináší mnoho úskalí.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější