Zavřít reklamu

Máte rádi podcasty? Pak vás následující řádky velmi pravděpodobně potěší. Apple totiž koupil na začátku letošního roku velmi zajímavý startup, který by mohl posunout poslech podcastů na zcela novou úroveň. Až dnes v noci se nicméně k potvrzení tohoto nákupu odhodlal. 

Startup Scout FM, který získal Apple pod svá křídla, se zaměřuje na transformaci klasických podcastů vlastními softwarovými nástroji na smart rádiové stanice, které mají uživatelům nabízet dle jejich preferencí neustále nový, jimi preferovaný obsah. Kromě stanic vytvořených z preferencí uživatelů jsou pak k dispozici i stanice obecnější věnující se například sportu, kultuře, technologiím a mnoha dalším tématům. Poměrně zajímavé je, že byl Scout FM v minulosti poměrně úspěšnou aplikací v App Store, avšak nakonec z něj byl stažen. Zda se tak stalo na popud Applu či se jednalo o rozhodnotu startupu nicméně není v tuto chvíli jasné. 

Jelikož je zaměření podcastu skutečně zajímavé a hlavně pak velmi konkrétní, dá se očekávat, že jej Apple kupovat s jasným záměrem předat jeho vychytávky do své vlastní aplikace Podcasty. Tu totiž v poslední době poměrně intenzivně vylepšuje a podobná vychytávka by mu v tom mohla výrazně pomoci. Kolik za ní zaplatil ústy svého tiskového mluvčího neprozradil, spekuluje se však o částce nižších desítek milionů dolarů. Kolem těchto cifer se totiž ceny startupů, které Apple skupuje v poslední době poměrně ve velkém, točí. 

Související články

Dnes nejčtenější

.