Zavřít reklamu

Apple dnes v noci Apple nečekaně vydal nový firmware pro AirPods 2. generace a AirPods Pro. Ten nese označení 3A238 a v AirPods 2. generace nahrazuje firmware 2D15, v AirPods Pro pak 2D27. Zatímco předešlé firmwary toho na AirPods mnoho nového nepřinášely, jelikož se zaměřovaly primárně na odstraňování chyb, nově vydané firmwary jsou na tom z hlediska novinek o poznání lépe. Dorazily v nich totiž vychytávky, které Apple slíbil na WWDC. 

Řeč je konkrétně o automatickém přepínání mezi Apple produkty a o podpoře prostorového zvuku. Zatímco první novinka je dostupná na obou modelech AirPods, prostorový zvuk je – jak Apple sám na WWDC zdůraznil – jen vychytávkou pro AirPods Pro. Její aktivace je velmi jednoduchá. Po připojení sluchátek k iPhonu, iPadu či Macu s betou nového OS je možné přes ovládací centrum, ve kterém si běžně volíte hlasitost či aktivujete potlačení okolního hluku či režim propustnosti zaktivujete i prostorový zvuk. Kromě toho je pak možné vychytávku zapnout i v rozhraní Bluetooth či Zpřístupnění, kde mají AirPods též svou kolonku. Jak novinka funguje vám popíšeme v průběhu dne v našem dalším článku. 

Instalaci nového firmwaru na AirPods provedete zcela jednoduše tak, že je připojíte k iPhonu a pak už jen počkáte, než vše automaticky proběhne. Zda je firmware zaktualizován lze zkontrolovat v Nastavení – Obecné, kde naleznete podsekci s názvem vašich AirPods. Update lze vynutit třeba i připojením AirPodů k nabíječce. 

Dnes nejčtenější

.