Zavřít reklamu

Na letošní pozvánky jsme čekali nejdéle od chvíle, kdy Apple začal představovat telefony během dnes již typických zářijových konferencí. Zatímco v loňském roce jsme se pozvánek dočkali ještě koncem srpna, tentokrát si dal Apple na čas a i samotná konference se odehraje o týden později, než bývalo zvykem. Je navíc otázkou, zda ji vůbec můžeme řadit mezi pozvánky na představení nových iPhonů. Sám Apple totiž potvrdil, že se letošní iPhone zpozdí a tak je dost dobře možné, že zítra uvidíme zcela jiné produkty a na představení nových telefonů z dílny Applu si budeme muset počkat. Ať už se zítra ukáže cokoli, pro fanoušky Applu to bude rozhodně významný den a proto si pojďme čekání na něj zkrátit tím, že se podíváme na všechny pozvánky na představení iPhonů od roku 2007 až do letoška.

2007 – iPhone

Vše začalo v lednu 2007, kdy si Steve Jobs objednal ve Starbucks 4000 latté a ukázal světu produkt, který na několik dalších let definoval, co znamená mobilní telefon a smartphone. První iPhone se představil světu jako součást keynote během konference Macworld, která je dnes již zaniklá.

2008 – iPhone 3G

První telefon společnosti Apple nesl název iPhone a tak se mnozí domnívali, že jako druhý v pořadí přijde iPhone 2. Apple však místo toho představil zbrusu nový iPhone 3G, který se lišil od svého předchůdce designem, výkonem a také podporou 3G sítí. Právě díky tomu se často označuje původní iPhone jako iPhone 2G. Tento telefon spatřil světlo světa během WWDC 2008 a představil jej pochopitelně Steve Jobs.

2009 – iPhone 3Gs

První model s přívlastkem “s”, který definoval koloběh vydávání nových modelů se představil během WWDC 2009 a všechny šokovala pozvánka, která ukázala přímo samotný telefon, který však vypadal naprosto stejně jako iPhone 3G. Nakonec se ukázalo, že “s” modely budou skutečně vypadat stejně jako klasické verze a Apple tak definoval, jakým způsobem bude ukazovat nové modely.

2010 – iPhone 4

iPhone 4 byl poslední telefon, který představil Apple během WWDC, ostatní modely již měly vlastní keynote, na podzim, během kterých Apple představil iPhone a další novinky a již se tolik nevěnoval softwaru, kterému v podstatě přenechal celou WWDC. Bohužel iPhone 4 měl ještě jedno smutné výročí, byl to poslední telefon, který představil Steve Jobs.

2011 – iPhone 4s

Pro skutečné fanoušky společnosti zastínily představení nového iPhonu zprávy o zdravotním stavu Steva Jobse. I když v na podzim roku 2011, kdy se nový telefon představoval Steve Jobs ještě žil, na keynote nedorazil a novinku představil poprvé v historii společnosti Tim Cook. Bohužel Steve Jobs nedorazil již na žádné představení svého produktu, zemřel jen pár dní poté, co svět spatřil iPhone 4s.

2012 – iPhone 5

Pozvánka jasná jako facka, přesně takovou pozvánkou uvedl Apple svůj iPhone 5, jehož označení přímo ukázal ve stínu pozvánky. V roce 2012 se světu představil zbrusu nový iPhone 5, který přinesl nejen nový design, ale také větší displej a extrémní nárůst výkonu oproti předchozím modelům.

2013 – iPhone 5s a iPhone 5c

A je to tu, první keynote, kdy se ukázaly rovnou dva telefony z nichž jeden nesl název iPhone 5s a druhý iPhone 5c. Plastový a oproti iPhone 5s levnější telefon se setkal s poměrně zvláštním přijetím, o které se postarali zejména novináři, jenž měsíce před uvedením tohoto telefonu slibovali, že se bude jednat o skutečně levný telefon, ovšem Apple nastavil cenu poměrně vysoko.

2014 – iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Rok 2014 je pro Apple extrémně důležitý, představuje totiž iPhone 6 s velkým displejem, po kterém lidé toužili a iPhone 6 Plus s ještě větším displejem, který se stal hitem zejména v asijských zemích. Právě tato dvojice telefonů se postarala o největší přechod uživatelů Androidu k iOS v historii a Applu se povedl skutečně brilantní tah.

2015 – iPhone 6s a iPhone 6s Plus

Ve středu 9. 9. 2015 představil Apple nástupce iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Vlajková loď od Applu tentokrát přichází s revolučním 3D Touch displejem, několikanásobně rychlejším procesorem A9, dvojnásobnou pamětí RAM, 12-megapixelovým fotoaparátem a 4K videem, 5-megapixelovým selfie fotoaparátem se speciálním bleskem, Live Photos, druhou generací Touch ID, teoreticky 2x rychlejším LTE, rychlejší Wi-Fi a nakonec variantou Rose Gold.

2016 – iPhone 7

iPhone, který Apple představil v roce 2016, byl poměrně rozporuplný. Mnoho lidí jej totiž označovalo pouze za „eskový“ model, který nejen že nezměnil design, ale nepřinesl kromě virtuálního tlačítka, vodotěsnosti a duálních reproduktorů nic, co by stálo nějak význemně za řeč. Mnoho lidí tak zůstalo u svých iPhonů 6s a netrpělivě čeká právě na letošní iPhone 7s nebo iPhone 8.

2017 – iPhone X a iPhone 8

Rok 2017 byl z hlediska nových iPhonů jedním z nejzajímavějších v historii jablečné společnosti. Apple totiž světu představil evoluční iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ale také minimálně podle Applu revoluční iPhone X. Právě X nabídlo řadu novinek, na které fanoušci delší dobu čekali a uchvátilo řadu uživatelů. Někteří lidé však také neskrývali své zklamání a řada dnes již běžných funkcí jim naopak chyběla.

2018 – iPhone XS a XR

Loňský rok se v duchu žádných obřích revolucí rozhodně nenesl. Dočkali jsme se totiž představení tří modelů, které designově vycházely z iPhonu X z roku 2017. Zatímco iPhony XS a XS Max byly označovány za prémiové, iPhone XR představoval a vlastně doposud představuje jakousi vstupenku do novodobého světa iPhonů. Designově sice vychází z „desítky“, avšak nenabízí stejně kvalitní displej či ocelový rám. Na jeho zádech byste pak nenašli ani duální fotoaparát, který je už u jablečných telefonů jakýmsi standardem.

2019 – iPhone 11 Pro a iPhone 11

Během loňské keynote Apple představil iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Vůbec poprvé v historii tak začal označovat výkonnější model slovíčkem Pro. Telefony se od sebe příliš nelišily a pokud jste si nepotrpěli na to nejlepší a nejvýkonnější železo od Applu, pak vám zcela určitě dostačoval i běžný iPhone 11. Vzhledem k tomu, že Apple ještě za životnosti těchto modelů představil také iPhone SE (2. generace), tak po dlouhé době opět prodával tři nové telefony nejdnou a zákazníci měli možnost vybrat si model, který jim nejlépe vyhovuje dle jeho vybavení, výkonu a v neposlední řadě také ceny

2020 – vstup do neznáma…

Letošní pozvánka je zřejmě tou nejnapínavější, kterou kdy Apple představil. Nejde ani tak o grafiku samotné pozvánky, ale spíš o to, že nikdo nemá ani nejmenší tušení, zda Apple skutečně 15. 9. 2020 představí nový iPhone nebo v důsledku letošní epidemiologické situace představení telefonů odloží a na tomto eventu se dočkáme jiných produktů.

apple-event-2020

Dnes nejčtenější

.