Zavřít reklamu

Apple během dnešního podvečera rozeslal jako niž tradičně vybraným médiím pozvánky na svou vývojářskou konferenci WWDC. Ta se bude konat letos už po třicáté a to od 3. do 7. června v McEnery Convertion Center v San Jose, kde jí pořádal i v loňském roce. Start úvodní Keynote je plánován na 10:00 PT, tedy na 19:00 času našeho. Co tedy v tento den očekávat?

V hlavní roli software

Jelikož se jedná o vývojářskou konferenci, měla by se úvodní Keynote točit především kolem softwarů v čele s novými operačními systémy iOS 13, tvOS 13, watchOS 6 a macOS 10.15. Právě ty zde Apple představí a krátce po skončení Keynote uvolní jejich první vývojářské bety, kterými započne jejich čtvrtroční testování. Do toho se samozřejmě budete moci zapojit i vy a to i díky našemu návodu, který pro vás jako již tradičně chystáme. 

Novinek by mělo být na rozdíl od loňského roku skutečně mnoho. V případě iOS 13 bychom se měli dočkat například vymodleného Dark Mode či možnosti zrcadlení displeje Macu na displej iPadu pomocí nativní aplikace. Těšit se ale můžeme i na přepracování některých designových prvků v čele s ukazatelem hlasitosti, který by již neměl při aktivaci zabírat na displeji tolik místa. V případě watchOS 6 se pak očekává například nativní kalkulačka či samostatný App Store spustitelný přímo v hodinkách, díky čemuž by se mohly ještě více osamostatnit od iPhonu .

Koncept iOS 13:

Přijde čas i na hardware? 

V loňském roce jsme se sice představení hardwarových novinek na WWDC nedočkali, předloni s nimi však Apple nešetřil a i letos se očekává, že by nám přeci jen pár hardwarových novinek ukázat mohl. Spousta uživatelů prahne po odhalení nového Macu Pro s displejem cílícím na profesionální uživatele či po HomePodu 2. generace. Zatímco však v případě operačních systémů můžeme se stoprocentní jistotou říci, že se jich dočkáme, u hardwarů si nic podobného dovolit nemůžeme. 

Koncept Macu Pro:

Vstupenky na vývojářskou konferenci, které vyjdou na 1 599 dolarů, byly distribuovány vývojářům náhodným výběrem v březnu. Cupertinská společnost také poskytla studentům a členům organizace STEM celkem 350 stipendií, mezi něž patří i bezplatná vstupenka na WWDC a bezplatné ubytování na státní univerzitě v San Jose.

Konference se zúčastní přibližně 5 tisíc vývojářů z celého světa. Pro příznivce Applu, kteří nemají to štěstí, aby se zúčastnili konference, kalifornský gigant připravil přímý přenos z události prostřednictvím webové stránky Applu nebo aplikace WWDC, která je dostupná pro iPhone a iPad, nebo Apple TV. Aktuální informace pak samozřejmě naleznete i na našem webu, jelikož pro vás chystáme tradiční zpravodajství.

Takto pozvánky rozeslané médiím vypadají:

wwdc 2019

Související články

Dnes nejčtenější