Zavřít reklamu

V posledních letech zažíváme obrovský rozmach moderních technologií. Kolosální úspěch slaví například koncept chytré domácnosti, který implementuje stále více domovů. Pravděpodobně nejrozšířenější položkou jsou v tomto směru chytrá světla. V dnešní recenzi se ale podíváme na poměrně elementárnější záležitost, kterou je chytrá zásuvka VOCOlinc VP3. Ta nám nabízí řadu skvělých možnost a samozřejmě ji můžeme ovládat s pomocí našich chytrých zařízení, protože nabízí plnou podporu technologie Apple HomeKit. Pojďme se na ni tedy podívat.

Oficiální specifikace

Jak jsme již zmínili v úvodu, chytrá zásuvka VOCOlinc VP3 je plně kompatibilní s Apple HomeKit. Mimo to si zároveň rozumí s Alexou od Amazonu a Assistantem od Googlu. Podle oficiální dokumentace bychom měli být schopni zásuvku ovládat buďto přímo hlasem, nebo s pomocí příslušné aplikace. Produkt je nadále schopen monitorovat spotřebu energie a nabízí časovač pro zapnutí či vypnutí. Zásuvka jako taková se pyšní bílou barvou, funguje za pomocí WiFi na 2,4GHz pásmu a její maximální zátěž činí 2300 W.

Balení

Jestliže máte s produkty od společnosti VOCOlinc zkušenost, nebo jste si už přečetli nějaké naše dřívější recenze, tak jistě víte, že balení produktů od této firmy je zpravidla jednoduché a designově krásně zpracované. V případě naší chytré zásuvky VOCOlinc VP3 se jedná o maličkou krabičku, u které se ještě na chviličku zastavíme. Jak můžete v přiložené galerii vidět, všechny zásadní informace se prakticky nachází přímo na krabičce, díky čemuž máme okamžitě přehled nad funkcemi produktu, jeho designem, určitými podrobnostmi a o aplikaci VOCOlinc, jenž slouží pro bezdrátové ovládání po síti. K té se dnes ještě dostaneme.

Chytrá zásuvka VOCOlinc VP3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Po samotném otevření se na nás jako první „usměje“ dokumentace. Tu musíme v případě tohoto produktu bezesporu pochválit. Zatímco u konkurence můžeme najít dlouhý a složitě poskládaný papír, na kterém se nachází série různých a nepodstatných informací, jež si ve finále ani nikdy nepřečteme, tak ve VOCOlinc na to jdou (naštěstí) trošku jinak. Zde se totiž nacházejí dvě maličké brožurky s opět pouze nejpodstatnějšími informacemi, díky kterým se dokážeme do pěti minut kompletně seznámit s produktem. Pod dokumentací se poté nachází samotná zásuvka.

Design, aneb v jednoduchosti je síla

Samotná chytrá zásuvka se pyšní bílým zpracováním a v jejím pravém horním rohu z přední strany se nachází praktická LED dioda, která nás informuje o aktuálním stavu produktu. Designu pravděpodobně nemůžeme nic vytknout. Jedná se o jednoduchou, ale přesto praktickou a nádhernou klasiku. VOCOlinc nám v tomto směru opět ukazuje, že ve zmiňované jednoduchosti je síla, a že za to nestojí produkt jakkoliv přeplácat, aby v očích zákazníka vypadal na sílu atraktivnějším.

Za vyzdvižení také rozhodně stojí použití zmiňované bílé barvy. Z osobního pohledu musím uznat, že právě tato volba zajišťuje produktu jeho praktičnost. Zásuvka se tak hodí do jakékoliv místnosti, kde v drtivé většině případů ani neupoutá vaši pozornost.

Osobní zkušenost

Pojďme se tedy konečně vrhnout na samotné testování. Chytrou zásuvku VOCOlinc VP3 můžeme s pomocí QR kódu rychle propojit s naší chytrou domácností Apple HomeKit. Tento krok ale uděláme tak trošku jinak. Zařízení od této firmy totiž nejlépe spolupracují se stejnojmennou aplikací, která dokonce nabízí přímé napojení na zmiňovaný HomeKit. Proto se přesuneme do aplikace, kde klepneme na možnost Add Device. Zde si zvolíme konkrétně náš produkt, naskenujeme QR kód a máme hotovo.

V aktuální fázi je zařízení připraveno k provozu. Do zásuvky si tedy můžeme připojit například spotřebič nebo produkt, nad kterým chceme mít plnou kontrolu a případně i monitorovat jeho spotřebu elektrické energie. Osobně zásuvku používám pro hned několik spotřebičů, přičemž jedním z nich byl i router, který jsem pro potřeby testu chtěl každou noc restartovat. Přesně v tomto směru jsem uvítal možnost zmiňovaného časovače. Ten si můžete aktivovat úplně jednoduše v aplikaci VOCOlinc, kde stačí otevřít příslušný produkt (v našem případě zásuvku VP3), dole zvolit Časové plány a podle potřeby si je nastavit. Následně vše funguje přesně jak má a za dobu tří měsíců, kdy zásuvku dennodenně používám, jsem se nesetkal s jediným problémem.

Zásuvku si samozřejmě můžete kdykoliv dle potřeby vypnout i manuálně s pomocí jediného klepnutí, čímž zároveň odpojíte i připojené elektrické zařízení. V rámci aplikace navíc můžete vynutit i samotný restart, který se dá opět načasovat. Jednoduše stačí v kategorii Přehled klepnout na ikonku se zacyklenými šipkami a písmenem R, zvolit počet sekund neboli za jak dlouho se má produkt restartovat a svou volbu potvrdit.

Monitorování spotřeby energie

Velice zajímavou vychytávkou chytré zásuvky VOCOlinc VP3 je monitorování spotřeby energie. Spolu s tímto produktem totiž získáte prvotřídní analýzu toho, kolik připojený spotřebič spotřeboval elektrické energie, což se může hodit hned v několika různých případech. Aplikace VOCOlinc následně analyzuje celkovou spotřebu v několika kategoriích, a to po měsících či rocích. Díky tomu získává uživatel cenné a rozčleněné informace.

Ovládání hlasem s pomocí Siri

Jelikož je produkt plně kompatibilní s technologií Apple HomeKit, tak se pro jeho ovládání dá samozřejmě využít i hlasová asistentka Siri. To se může hodit hned v několika situacích. Jednoduše vám pak už jen stačí Siri otevřít na vašem jablečném zařízení a říct jí, aby došlo k zapnutí či vypnutí. Jedná se tak o nejjednodušší možný způsob používání chytré zásuvky.

VOCOlinc VP3 produktové foto
Zdroj: VOCOlinc

Závěr

Ačkoliv bychom mohli říci, že se jedná o pouhou chytrou zásuvku, která plní jednu jedinou funkci, VOCOlinc nás svým produktem VP3 opět příjemně překvapil. Zásuvka nabízí řadu skvělých funkcí a v jednoduchosti se dá říci, že prostě všechny fungují, jak mají. Vyzdvihnout bych v tomto směru chtěl monitorování spotřeby energie, možnost časových plánů a přívětivý design, který perfektně zapadne do každé domácnosti.

Dnes nejčtenější

.