Zavřít reklamu

Mezi uživateli aplikací na mapy a navigaci zuří válka, kdy jedna větev nedá dopustit na Apple Maps. Více uživatelů se ale spíše kloní k řešení od Googlu. Platí, že Google Maps uživatele poměrně spolehlivě navedou z bodu A do bodu B, přičemž postupem času byla tato funkce i vylepšena. Zobrazuje nyní také tak například zajímavá místa k návštěvě v okolí.

Ovšem uživatelé na Redditu upozornili na novou (testovanou) záležitost, ze které zřejmě nikdo mít radost nebude. Vedle některých firem je možné nyní nalézt čtvercové ikony. Jedná se o reklamy, které nejde z aplikace odstranit. Jde o aktualizaci na straně serveru, uživateli se tedy zřejmě tato funkce, pokud se k ní Google skutečně uchýlí, prostě jednou v aplikaci objeví. Dobrou zprávou ovšem je, že reklamy jsou velmi malé, takže nebude problém je během jízdy ignorovat. V uvedeném příkladu můžete vidět reklamu na The International Spy Shop, kde se píše, že je dodavatelem bezpečnostního systému. O něco níže pak také reklamu na dětské centrum.

google maps-reklamy
Zdroj: Reddit

Byť tedy reklamy moc invazivní nejsou, diskuze na Redditu jsou velmi vášnivé, a vytýkají Googlu touhu po stále více penězích. Je jasné, že všichni chtějí v aplikacích stále nové funkce, ovšem přidání reklam zřejmě mezi ně nepatří. Jaký vy máte postoj k takovým reklamám v Google Maps? Používáte raději tuto aplikaci nebo jste věrní mapám od Applu?

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější