Zavřít reklamu

Mediální a reklamní agentura Ace Metrix se samozřejmě kromě vytváření reklamy zajímá také o jejich efektivitu. Aby mohla svým zákazníkům nabídnout to nejlepší, analyzuje na vzorku 500 spotřebitelů pomocí poměrně komplikovaného speciálního testu, jak reagují na jednotlivé reklamní kampaně. Ace Metrix vidí poslední reklamu společnosti Apple na digitální asistentku Siri jako neúspěšnou a špatnou. Kampaň Apple Genius pak považuje za doslova trapnou. Ace Metrix během svého výzkumu zjistila, že nejlepší reklamní kampaní za posledních 90 dnů se stal reklamní spot Camping na Google Nexus 7. Ten v hodnocení 500 respondentů dosáhl hodnocení 662 bodů z 950 možných a stal se tak nejúspěšnější reklamní kampaní posledního čtvrt roku.

Podle odborníků z Ace Metrix mají reklamy Google to nejdůležitější, co zákazníky zajímá, tedy emoce. Google ukazuje své produkty v běžném prostředí, tak jak je lidé vnímají a používají. Reklamy jako například narození miminka, které jsme měli možnost vidět v ČR na televizních stanicích pak nejen že částečně dojmou, ale také pobaví diváka, to vše přitom za relativně krátký čas. Podle Jonathana Symonse, marketingového ředitele jedné z nejlepších mediálních agentur na světě Ace Metrix pak diváky upoutá také vztah k přírodě, který Google propaguje. Symons dodává: „Apple se ve svých reklamách soustředí více na služby, než výrobky. Většina ze služeb (Genius) však bohužel nejsou úspěšné. Špatná reklama tak jen pohřbí to, co je již dávno odsouzené k zániku.“

Je pravda, že například reklamní kampaň Siri vyvolala množství žalob, vzhledem k tomu, že zobrazovala nereálné použití digitální asistentky, která dle reklamy zvládá mnohonásobně více, než dokáže ve skutečnosti. Apple zkrátka po reklamní kampaní Get a Mac, nepřišel s ničím co by zákazníky vyloženě nadchlo a dokázalo je dostatečně motivovat k nákupu nových produktů. Apple má tak v podstatě v posledním roce štěstí, že se jeho produkty prodávají sami od sebe, marketing se mu totiž podle Ace Metrix příliš nedaří.

*Zdroj: news.yahoo.com

Související články

Dnes nejčtenější