Zavřít reklamu

O víkendu jsme vás informovali o nepříjemné chybě, která začala sužovat mnohé jablíčkáře po přechodu na iOS 13.5. Ta se projevuje náhodnými pády aplikací, které jsou doprovázeny hláškou “Tato aplikace již není sdílená” s tím, že pro její obnovení je nutné navštívit App Store a znovu ji v něm zakoupit či stáhnout. Problém je však v tom, že aplikace už stažená z obchodu logicky je a tudíž nemá uživatel možnost postupovat podle rad Applu. Jediným spolehlivějším řešením se tak stalo odinstalování a opětovné nainstalování aplikace, což však není zcela stoprocentní. Jak se ale zdá, oprava problému je již na cestě. 

Chyba. iOS 13
Zdroj: Reddit

Uživatelé po celém světě si začali v posledních hodinách všímat strmého nárůstu aktualizací jejich aplikací v App Storu (někdy až v řádu stovek), přičemž čekající updaty se z hlediska označení shodovaly s updaty, které si již nainstalovali v minulosti – konkrétně pak v horizontu zhruba deseti dní. Ačkoliv Apple zatím nikoho o tom, proč se nyní hromadné znovuuvolnění updatu děje, neinformoval, vývojáři se shodují na tom, že se velmi pravděpodobně jedná o žehlení chyby vyvolávající právě jejich pády, kterou nemusel mít ve výsledku na svědomí ani tak iOS 13.5 a potažmo iOS 13.4.1, ale vadný certifikát na straně Applu, jelikož by se právě takto projevoval. 

Pokud jste se tedy setkali v posledních dnech s problémy s aplikacemi a nyní vidíte ve svém App Storu spousty updatů, které se právě na problémové aplikace vážou, bez obav aktualizujte. Po nainstalování updatu byste totiž již s trochou štěstí (přesněji – pokud se Applu podařilo tímto krokem problém odstranit) neměli pády aplikací trpět. 

Související články

Dnes nejčtenější

.