Zavřít reklamu

V dnešnom svete všetci poznáme “Ajped” ako tablet od spoločnosti Apple. Lenže zrejme nikto netuší, že rovnaký pojem použil už v roku 1994 Intel, ktorý ním označil svoju víziu domácnosti 21. storočia. Práve on predpovedal, že by užívatelia mohli v budúcnosti používali zariadenie s plochou obrazovkou, ktorú by sme ovládali prstami a s ktorou by sme sa vedeli rozprávať. Tento prístroj by bol lacný, bezdrôtový a volal by sa “Information Pad”, alebo skrátene I-pad.

Znie to neuveriteľne, no Intel už pred 20 rokmi prezentoval ľuďom niečo, čo už vtedy náramne pripomínalo dnešné iPady so Siri. Je ale nutné podotknúť, že Intel nie je jediný “nostradamus”. Kto videl film 2001: Vesmírna Odysea, tak si zrejme spomenie, že už v ňom sa objavili ultra-tenké zariadenia s dotykovým displejom. Tento film vyšiel v roku 1968 a je celkom možné, že iba málo ľudí verilo tomu, že sa o 40 rokov tablety stanú súčasťou každodenného života.

Prvé zariadenia, ktoré ako-tak spĺňali víziu Intelu, pochádzali od Applu, Motoroly a od IBM. Lenže v ich prípade sa jednalo skôr o PDA než o tablety. Práve preto Intel v roku 2001 predstavil nový tablet, ktorý sa zhodou náhod volal IPAD. Skratka, ktorá sa písala veľkými písmenami, znamená Intel Pad a podľa Intelu mohli ľudia používať toto zariadenie maximálne 50 metrov od svojho domu. Nejednalo sa teda o sebestačný prístroj a preto bol IPAD určený skôr pre technologických nadšencov.

i-pad-intel
*Zdroj: Gizmodo

Dnes nejčtenější

.