Zavřít reklamu

Říká se, že nejlepší věci jsou zadarmo. Platí to ale i o aplikacích? V našem novém seriálu navážeme na dřívější sérii o nejlepších bezplatných aplikacích pro iPad. Tentokrát se zaměříme na nejlepší aplikace zdarma pro iPhone. Můžeme vám zaručit, že veškeré zmíněné aplikace lze skutečně pořídit zcela zdarma – je ale možné, že pro získání prémiového obsahu bude zapotřebí případná jednorázová platba v aplikaci nebo aktivace předplatného. V dnešním díle se zaměříme na aplikace pro předpověď počasí. Některé aplikace vycházejí ze stejných zdrojů, výběr tedy bude spíše otázkou osobních preferencí ohledně uživatelského rozhraní.

Weather Channel

Aplikace The Weather Channel nabízí podrobnou a přesnou předpověď počasí spolu s radarovými mapami v reálném čase a notifikacemi na náhlé či závažné změny počasí. V aplikaci si můžete plně přizpůsobit nejrůznější upozornění, prohlížet předpověď počasí až na dva týdny dopředu, prohlédnout si výhled na nejbližší hodiny i dny a získat přehled o všech povětrnostních podmínkách, stejně jako o pocitové teplotě. Samozřejmostí je také přehledné zobrazení aktuálního stavu počasí a kompatibilita s tmavým režimem. Aplikace The Weather Channel je v základu zdarma, za odstranění reklam, rozšířenou předpověď a bonusové funkce si připlatíte od 279 korun v závislosti na obsahu, který chcete aktivovat.

Windy

Aplikace Windy se mezi uživateli po celém světě těší velké popularitě. V intuitivním a skvěle vypadajícím uživatelském rozhraní nabízí podrobný přehled o aktuálním i nastávajícím počasí, detaily o povětrnostních podmínkách i podrobné mapy, zobrazující stav větru, teplot, srážek a dalších meteorologických jevů. Aplikace Windy vám vždy poskytne přesně takové údaje, které právě potřebujete – ať už se vydáváte rybařit, na výlet do hor, na kolo nebo třeba na loď. Windy vás vždy rychle, spolehlivě a podrobně informuje nejenom o venkovní teplotě, ale i o rychlosti a směru větru, vlhkosti a tlaku vzduchu, srážkách, bouřkách, extrémních změnách v počasí a dalších důležitých údajích. Najdete zde ale také záběry z webových kamer nebo informace pro piloty. Aplikace Windy je ke stažení zdarma, za prémiový obsah si připlatíte.

Meteoradar

Pokud vám nestačí klasické zobrazení informací o počasí a potrpíte si spíše na mapy a informace z radaru, určitě byste měli vyzkoušet aplikaci Meteoradar. Aplikace Meteoradar pro iPhone nabízí nejenom údaje o aktuální teplotě, povětrnostních podmínkách, větru či srážkách, ale také podrobné informace o aktuálních srážkách nad naším územím, předpověď srážek na další hodinu, mapy teplot, srážek a blesků a řadu dalších užitečných funkcí. K aktualizaci údajů v aplikaci dochází v desetiminutových intervalech, součástí map jsou také údaje z meteorologických stanic. V aplikaci Meteoradar najdete také informace o počasí od ostatních uživatelů, a můžete sem přidat i své vlastní údaje. Aplikace je zcela zdarma.

iOS Počasí

Nativní Počasí pro iOS pochází přímo z dílny společnosti Apple. Aplikace zatím stále ještě využívá data z The Weather Channel, vzhledem k nedávné akvizici je ale možné, že brzy bude využívat údaje z Dark Sky. Nativní iOS Počasí nabízí přehledné a líbivé uživatelské rozhraní, základní informace o aktuálním i nastávajícím počasí, údaje o čase východu a západu slunce, pocitové teplotě, rychlosti větru, vlhkosti vzduchu, možnosti srážek a další. Aplikace je zcela bezplatná, chybí ale mapy, podrobnější údaje nebo třeba notifikace ohledně změn počasí.

Související články

Dnes nejčtenější

.