Zavřít reklamu

Apple uvolnil během včerejšího pozdního večera nový firmware pro svá sluchátka AirPods Pro. Ten nese označení 2D15 a do sluchátek se jako již tradičně nainstaluje automaticky po jejich připojení k iPhonu či iPadu. Ačkoliv kalifornský gigant nevydává k firmwarům AirPods žádné poznámky, zpravidla se v nich zaměřuje na opravy chyb, které sluchátka trápily v minulosti. V případě AirPods je to například nedokonale fungující aktivní potlačení okolního hluku, občasné odpojování se či zvuky připomínající chrastění. Jak se však zdá, ani 2D15 všechny nedostatky neodstranil. 

Na sociální síti Twitter lze již nyní nalézt ohromné množství komentářů týkajících se právě nového firmwaru, přičemž ne všechny jsou pozitivní. Někteří uživatelé si sice pochvalují to, že jim chrastění ve sluchátkách podle všeho firmware odstranil, jiní však tvrdí, že jsou na tom s ním stále stejně nebo dokonce hůř. Totéž platí i o aktivním potlačení okolního hluku, jehož problémovost firmware také neodstranil u všech uživatelů, ba co víc – někteří tvrdí, že je nyní ANC ještě horší. 

Přestože se zatím jedná jen o nižší desítky případů, lze vzhledem k tomu, že se potíže objevují u dobré poloviny z nich, předpokládat, že 2D15 bude v dohledné době nahrazen dalším firmwarem, kterým se Apple pokusí své přešlapy u sluchátek zalátat nadobro. Kdy přesně k tomu dojde nicméně v tuto chvíli říci nelze, jelikož jsou firmwary vyvíjeny čistě interně a i interně testovány, takže se nemůžeme ohledně vydání odrazit například od intenzity beta testování. Jelikož jsou však AirPods Pro v poslední době obrovsky oblíbené, určitě u nich nebude Apple problémy nechávat bez opravy dlouho. 

Související články

Dnes nejčtenější