Zavřít reklamu

Na pravidelné aktualizace iPhonů, Apple Watch, Maců či Apple TV jsme si už zvykli. Někteří z vás však možná netuší, že softwarový update mohou dostat i sluchátka AirPods. Stává se to sice skutečně zřídka, ale stává. Uvolnění nového firmwaru jsme se dočkali i před pár dny spolu se spuštěním prodejů AirPods. Že jste jej nepostřehli? Nevadí. Vše totiž probíhá automaticky bez nutnosti jediného potvrzení. Aby však update firmwaru proběhl, je potřeba splnit pár podmínek.

Druhou generaci AirPods byste od té první nerozeznali: 

Jak aktualizovat firmware AirPods

Nový firmware v AirPods 1. generace má označení 6.3.2 a nahrazuje předešlý 3.7.2, který na AirPods dorazil v květnu roku 2017. Apple jeho vydání sice nikterak nekomentoval a my tak bohužel nevíme, jaká vylepšení přinesl, v minulosti se však podobné updaty zaměřovaly na odstranění drobných bugů a popřípadě zlepšení výdrže či zvuku. Jak jsem již psal výše, jeho instalace je automatická. Je však potřeba mít sluchátka spárovaná s iPhonem či iPadem, dále mít obě sluchátka v nabíjecím pouzdře a to mít připojené k nabíječce. Pak už stačí jen nechat blízko sluchátek svůj iPhone a vše proběhne za několik sekund naprosto samovolně. 

Jak zkontrolovat firmware AirPods

Jelikož se aktualizace prakticky ničím neprojevuje, nemusí být hned jasné, zda již proběhla či neproběhla. To si však lze ověřit jednoduše kontrolou aktuální verze firmwaru. Stačí navštívit na iPhone Nastavení, dále sekci Obecné, poté Informace a zde už jen vyhledáte své AirPods pod jejich pojmenováním. Ten “rozkliknete” a zkontrolujete, zda máte firmware již ve verzi 6.3.2 či 3.7.2. Aby se vám však AirPody v Nastavení zobrazily, je je opět potřeba připojit k iPhonu. 

Jak tedy můžete sami vidět, udržet firmware AirPods aktuální je naprostá hračka. Přesto je ale určitě fajn o podobné věci vědět. Když už nic, můžete s ní alespoň zamachrovat před méně znalými kamarády. 

AirPods

Dnes nejčtenější

.