Zavřít reklamu

Jednou z hlavních novinek předloni představeného operačního systému iOS 12 bylo přidání podpory skupinových audio a video hovorů do FaceTime, na což jablíčkáři čekali dlouhé roky. Tato funkce však není zcela dokonalá, což se ukazuje naplno právě nyní – tedy v době koronaviru. Skupinové FaceTime hovory jsou totiž nyní nyní využívány ve velkém, díky čemuž jsou i ve větší míře odhalovány jejich nedostatky. Jedním z nich je otravné zvětšování videonáhledu volajícího při videohovoru v případě, že se v hovoru “přeřvává” několik osob současně. V takovém případě se jejich jednotlivá okna neustále na přeskáčku zvětšují a ve výsledku působí rušivým dojmem. To však Apple v iOS 13.5 eliminuje.

Ve včera vydané třetí betě iOS 13.5 pro vývojáře, kterou Apple v prvních dvou betách označoval ještě jako iOS 13.4.5, přibyla do FaceTime novinka ve formě možnosti fixace velikosti jednotlivých videonáhledů volajících. To jinými slovy znamená, že v nastavení bude nově možné zvětšování oken uživatelů, kteří právě hovoří, deaktivovat, díky čemuž s nimi půjde komunikovat přes okno se stálou velikostí. Novinka tak utne tipec veškerému zmatečnému zvětšování jednotlivých videonáhledů uživatelů ve hromadných konverzacích. 

Je skoro až s podivem, že něco podobného Apple do FaceTime přidává až nyní – tedy téměř dva roky po představení funkce. Na druhou stranu je však pravdou, že až nyní se naplno nedostatky této vychytávky objevují, kvůli čemuž je je nucen řešit. Ať už je pravda jakákoliv, jisté je, že vzhledem k tomu, že je systém zatím zhruba v polovině beta testování, dočkáme se ho v květnu, velmi pravděpodobně pak v jeho druhé polovině. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější