Zavřít reklamu

O obří bezpečnostní chybě ve skupinových hovorech FaceTime slyšel před pár dny asi každý jablíčkář. Chyba umožňovala odposlouchávat protistranu, aniž by dotyčný hovor přijal a to skutečně jednoduchým způsobem. V době vytáčení totiž stačilo přidat do skupinového hovoru jako druhou osobu své číslo. Po objevení chyby širokou veřejností Apple reagoval velmi svižně a vypnul servery umožňující skupinové hovory přes FaceTime. Nicméně záhy vyšlo najevo, že někteří uživatelé upozorňovali na problém Apple skrze sociální sítě už dříve v tomto měsíci, ovšem zcela bez odezvy ze strany kalifornského giganta. Přesně to je důvod, proč generální prokurátorka státu New York zahájila vyšetřování.

Generální prokurátorka Letitia James oznámila na Twitteru, že se začne vyšetřovat, proč Apple reagoval na chybu tak pomalu. „V současné době začínáme vyšetřování, abychom zjistili, proč společnost Apple reagovala na porušení ochrany soukromí svých spotřebitelů tak pomalu. Informace ukazují, že Apple o chybě věděl více než týden. Tato chyba byla vážným porušením soukromí milionů obyvatel New Yorku, kteří společnosti Apple důvěřují.“ Prokurátorka dále dodala, že obyvatelé New Yorku by neměli volit mezi svými komunikačními právy a právem na ochranu soukromí. Prokurátorka také předložila telefonní číslo, na které mohou lidé hlásit stížnosti týkající se FaceTime.

Skupinové hovory FaceTime přivítali mnozí s velkým nadšením. Obří bezpečnostní chyba však nadšení bleskurychle umírnila:

Těžko v tuto chvíli říci, jak se celá situace vyvine a zda Apple nakonec vyvázne bez trestu. Faktem však je, že chyba takového velikosti v iOS je alarmující, avšak několikadenní nereagování na upozornění uživatelů, kteří již chybu objevili a nahlásili, je takřka do nebe volající a Apple by si za podobné chování trest jistě zasloužil. A to i přesto, že by měl již brzy vydat update, který chybu opraví.

FaceTime-logo-fb

Dnes nejčtenější

.