Zavřít reklamu

Podoba nejnovějšího iPhonu SE (2020) s iPhonem 8 je v mnoha ohledech zcela nepopiratelná. Nedávné rozebrání zmíněného modelu dokonce ukázalo, že vybrané komponenty lze v letošním iPhonu SE nahradit součástkami z iPhonu 8. Tato skutečnost kromě jiného také dokazuje, že společnost Apple je plně připravena na to, aby v zájmu snížení nákladů využila komponenty ze starších modelů pro své nízkonákladové smartphony.

Když se začalo poprvé spekulovat o tom, že Apple konečně chystá nový iPhone SE, mělo se za to, že se telefon svým designem bude podobat spíše svému předchůdci z roku 2016. Nový model toho má sice hodně společného se smartphony z éry před vydáním iPhonu X – včetně technologie Touch ID namísto Face ID – nejvíce si toho ale vypůjčil právě ze zmíněného iPhonu 8. Společnost Apple se k zavedení Touch ID a dalších „starších“ prvků rozhodla kvůli tomu, aby co možná nejvíce redukovala cenu tohoto modelu, ale také pro to, aby i nadále našla uplatnění pro některé ze starších komponent.

Odborníci z iFixit při prvním zběžném rozebrání letošního iPhonu SE zjistili, že plno součástek, které se v telefonu nacházejí, lze skutečně snadno vyměnit. Oba fotoaparáty zmíněného smartphonu je například možné bez problémů vyměnit za fotoaparáty z iPhonu 8. Totéž platí například také pro slot na SIM kartu, prvek Taptic Engine, , senzor přiblížení, mikrofon nebo součásti displeje. Výměna displeje navíc u iPhonu SE vyjde v porovnání s iPhony, vydanými v nedávných letech, zdaleka nejlevněji. Jediná komplikace, která při výměně displeje iPhonu SE (2020) hrozí, je ztráta funkce True Tone v případě, že servis nebude mít k dispozici potřebné programovací nástroje. Mezi součástky, které nelze nahradit prvky z iPhonu 8, patří bohužel Home Button – ten je podle iFixit zapotřebí při opravě pokud možno zachovat, případně ho nahradit verzí bez Touch ID. Stejně tak není možné u iPhonu SE druhé generace použít baterii z iPhonu 8, jelikož má jinak řešený konektor. Zjištění, ke kterému došli odborníci z iFixit při prvním rozebrání iPhonu SE (2020), je rozhodně potěšující. Kompletní a detailnější teardown by na sebe neměl nechat dlouho čekat.

Související články

Dnes nejčtenější

.