Zavřít reklamu

V minulém dílu našeho seriálu jsme vám popsali, jak probíhá objednání nového MacBooku Air v rámci programu MP s názvem “Přejděte na nový MacBook”. Nový počítač mi byl dodán do druhého dne. Přenos dat ze starého MacBooku na nový jsem provedla prakticky okamžitě, na řadě je tedy příprava starého počítače na odkup.

Pečlivost především

Souvisejíci

Ať už svůj Mac chcete někomu darovat, prodat na bazaru nebo ho dát k odkupu, je zapotřebí provést řadu důležitých kroků, abyste ze svého starého počítače neudělali jen nefunkční nákladné těžítko. Zálohu, respektive přenos souborů jsem absolovovala již dříve, nyní tedy stačilo jen starý MacBook odhlásit z iCloudu, vypnout funkci Najít a Mac vymazat. V menu v levém horním rohu obrazovky jsme v Předvolbách systému klikla na své Apple ID a v sekci iCloud vypnula funkci Najít můj Mac. Poté jsem se z iCloudu odhlásila. V aplikaci Zprávy jsem na horní liště klikla na Předvolby a odhlásila se. Následoval reset do továrního nastavení – ten probíhá v prostředí Diskové utility a podrobně ho ve svém článku popsal kolega Pavel.

Zadání parametrů

Ve chvíli, kdy byl můj MacBook Air plně připraven k odkupu, jsem na stránkách MP postupně zadala veškeré parametry, abych zjistila přibližnou výkupní cenu. Na základě zadaných údajů mi na webu MP vyšla výkupní cena za můj starý MacBook ve výši 18500 korun. V rámci své probíhající akce nabízí MP k modelu, který jsem si vybrala coby nový, bonus ve výši 4000 korun – celková výše slevy na nový MacBook tedy činila 22500 korun. Cenu si po orientačním nacenění můžete nechat zaslat na svůj e-mail nebo rovnou zvolit možnost „Prodat online“. Poté budete přesměrováni na stránku, na které zadáte veškeré potřebné údaje včetně adresy, ze které chcete svůj starý počítač vyzvednout – nemusí se nutně jednat o adresu vašeho trvalého pobytu. Důležité je zadat číslo účtu, na který si chcete nechat zaslat platbu za svůj starý počítač. Samozřejmě platí, že čím lepší je stav vašeho MacBooku, tím vyšší bude jeho výkupní cena. Já jsem se zbavovala v podstatě funkčního, nepoškozeného počítače bez jakýchkoliv vad a oděrek, navíc jsem k němu měla také originální krabici, kabel a nabíjecí adaptér. Svůj starý MacBook jsem pro jistotu ještě očistila obvyklým způsobem a vše jsem pečlivě zabalila do původní krabice. Pro maximální bezpečnost jsem původní krabici umístila do balení, ve kterém mi dříve přišel z MP můj nový MacBook Air. Závěrečnou část celého upgradu – tedy popis svozu starého MacBooku, obdržení peněz za odkup a zaslání dárku v podobě Magic Mouse 2 – si popíšeme v dalším dílu našeho seriálu.

Související články

Dnes nejčtenější

.