Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co jsme vás na našem webu informovali o tom, že se stále víc pozorovatelů Applu obává zrušení letošního ročníku vývojářské konference WWDC. Ačkoliv není ze strany Applu zatím nic takového potvrzeno, černému scénáři jsme čím dál blíž. Svoji vývojářskou konferenci totiž zrušil dnes v noci kvůli obavám ze šíření koronaviru i Google. Proběhnout přitom měla jen zhruba dva týdny před WWDC a to ve velmi podobné lokalitě. 

Letošní vývojářskou konferenci I/O měl Google naplánovanou konkrétně na 12. až 14. května v Mountain View v Kalifornii. Kvůli zvyšujícímu se počtu nakažených koronavirem po celém světě se nicméně vedení Googlu rozhodlo svou akci odpískat – tedy alespoň její fyzickou podobu. Podle svého vyjádření už přemýšlí nad způsoby, jak se se svou vývojářskou komunitou spojit alespoň on-line a tedy i nezávadně. Kromě toho samozřejmě Google vrátí všem účastníkům, kteří zaplatili za vstup, jejich peníze a to i v případě, že celá I/O zřejmě proběhne po internetu. 

Google není rozhodně první a ani poslední společností, která kvůli obavám z koronaviru odpískala svou dlouho chystanou tradiční akci. Není tomu tak dávno, co se ke stejnému kroku odhodlal třeba Facebook u své F8. V minulých týdnech jsme byli nicméně i svědky zrušení řady různých herních veletrhů či společenských akcí právě ve snaze zabránit šíření koronaviru. I kvůli tomu se čím dál víc očekává stejný krok ze strany Applu, který se v posledních týdnech netají tím, že koronavirus na lehkou váhu rozhodně nebere. Ostatní společnosti na něj navíc rušením svých akcí svým způsobem ušily bič. Pokud se totiž Apple pro zrušení WWDC nerozhodne, bude zcela určitě kritizován za to, že mu jde hlavně o peníze a nikoliv o zdraví lidí. 

Jak se Apple ohledně WWDC rozhodne se velmi pravděpodobně dozvíme již za pár dní. Tuto akci totiž zpravidla oznamuje zhruba v polovině března, která se nezadržitelně blíží. Nezbývá tedy než doufat, že ať se rozhodne jakkoliv, jeho rozhodnutí pocítíme co nejméně. Otázkou však je, zda je jakékoliv minimální pocítění podobných kroků s ohledem na závažnost celosvětové situace vůbec možné. 

Související články

Dnes nejčtenější

.