Zavřít reklamu

Naprosto bizarní situaci musí nyní řešit majitelé nových Maců Pro osazených přídavnými kolečky, která jim mají usnadnit manipulaci s počítačem. Vylepšení, za které si Apple nechává na českém Online Storu připlatit dalších 12 800 korun totiž není překvapivě dotaženo k dokonalosti, jelikož jej nejde zabrzdit. Pokud je tedy Mac Pro s kolečky postaven na byť jen mírně nerovné ploše, hrozí, že jednoduše odjede. 

Na tragikomický problém koleček Macu Pro upozornil veřejně jako první youtuber MKBHD ve své recenzi. Následně na Twitter vyvěsil vcelku vtipné video, na kterém problém demonstruje. To samozřejmě vyvolalo obrovskou vlnu posměšných reakcí, ale i kritiky na účet Applu. Přeci jen, zabržďovací mechanismus je u koleček, která mají sloužit zároveň jako stojan, alfou a omegou a je naprosto trestuhodné, že na něj Apple zapomněl. Někteří vtipálci nicméně začali okamžitě spekulovat nad tím, zda není absence brzdy spíš záměr ke spuštění prodejů nového příslušenství – zarážky. 

Apple zarážka

Apple celý problém zatím neokomentoval, avšak vzhledem k tomu, že se týká jeho nejprofesionálnějšího stroje se dá předpokládat, že tak v brzké době učiní. A nezůstane pravděpodobně jen u komentáře. Aby nebyl celému světu pro smích, velmi pravděpodobně se rozhodne spustit výměnný program, skrze který na Macy s kolečky dostane i brzdy. Posměšky už sice zcela neodpáře, minimálně však utne jejich šíření. Nicméně už nyní můžeme říci, že podobné chyby jsou z jeho strany absolutně nepochopitelné a stávat by se rozhodně neměly.

Související články

Dnes nejčtenější

.