Zavřít reklamu

Tony Fadell je bývalý zaměstnanec Apple Inc., který již v minulosti mnohokrát prozradil zajímavostí ze zákulisí společnosti, k nimž bychom se bez něj jen tak nedostali. Naposledy se v rozhovoru pro The Verge vyjádřil o tom, jak vypadaly první prototypy mobilního telefonu iPhone. Tony Fadell pracoval na designu prvního iPodu a následně vedl celou divizi iPodů v Apple. Tony potvrdil The Verge to, co asi každý z nás věděl, že Apple pracoval na několika verzích prvního iPhone, aby nakonec představil tu finální s multi-touch displejem. Zajímavostí však je, což do dnes zatím nikdo kromě Tonyho nepotvrdil, že Apple dokonce pracoval na verzi iPod + iPhone, který by se ovládal pomocí otočného click-wheel kolečka, stejně jako je tomu u předchozích generací iPodu.

Pokud si pamatujete keynote, na které Steve Jobs prezentoval první iPhone, jistě si vzpomínáte také na moment, kdy na slidech představil několik návrhů mobilního telefonu Apple iPhone. Mezi nimi nechyběl ani prototyp, který obsahoval právě click wheel tlačítko a zklidil poměrně značné pobavení v celém sále. Otázkou je, zda kdyby Steve Jobs představil tento model novinářům jako finální produkt, dostalo by se mu pobavení nebo bouřlivého potlesku. Tony Fadell uvedl, že Apple a jeho zaměstnance fascinovalo zejména to, že když iPhone vybaví dotykovým displejem, mohou využít celou plochu zařízení pro displej a dostanou tak velký displej do relativně malého zařízení, což by při použití hardwarové klávesnice nebo click wheel kolečka nebylo možné.

iphone-with-click-wheel

*Přesně tento koncept iPhone s kolečkem prezentoval Steve Jobs během představení prvního telefonu společnosti Apple Inc. v roce 2007.

Související články

Dnes nejčtenější

.