Zavřít reklamu

Mailový klient Gmail je u uživatelů iOS velmi oblíbený, přičemž u mnohých nahrazuje i nativní aplikaci Mail. Google si tuto skutečnost velmi dobře uvědomuje a proto nyní připravuje aktualizaci, která jeho používání posune opět na novou úroveň a některé uživatele tak přiměje k jeho upřednostňování právě před Mailem. Nově totiž půjde nahrávat přílohy z nativní aplikace Soubory, po čemž dlouho volal nejeden uživatel této aplikace.

Jakmile bude funkce dostupná, postačí při psaní emailu v Gmailu klepnout na ikonu sponky, která se nachází v horní části aplikace. Zde přibude vedle odkazu na fotografie a „Nedávných příloh“ nová sekce, která bude odkazovat přímo na aplikaci Soubory jak u iPhonu, tak u iPadu. Dostupné budou samozřejmě i vyhledávací nástroje, na které jsme u aplikace Soubory zvyklí. Soubor, který budete chtít přes mail odeslat, tak v jen v Souborech jednoduše naleznete, označíte a on se automaticky přenese do těla mailu.

Dosud není jasné, kdy tato nová funkce přibude. Nicméně se očekává, že její zavedení bude trvat maximálně pár týdnů. Rovněž se neví, zda funkce v aplikaci Gmail přibude sama díky změně na straně serveru, nebo si novinku budeme moct užít až po aktualizaci aplikace. Používáte na svém iPhonu či iPadu aplikaci Gmail, nebo jste věrní nativní aplikaci Mail od Applu?

Související články

Dnes nejčtenější

.