Zavřít reklamu

Applu se poslední dobou nanejvýš daří a velkou zásluhu na tom má nová generace iPhonu, která trhá prodejní rekordy a oproti té předchozí si výrazně polepšila. Konec konců, kromě lepších parametrů, nových funkcí a nespočtu drobných vylepšení nabízí zejména kvalitní trojitý fotoaparát, který se může měřit prakticky s jakýmkoliv smartphonem na trhu. Občas se totiž na internetu objeví odvážná porovnání iPhonu 11 Pro a drahých kamer za desítky tisíc dolarů. Nejinak tomu bylo i v souboji jablečného telefonu s televizní kamerou za 250 tisíc dolarů, proti které pochopitelně nemělo zařízení šanci. I tak ale smartphone dokázal překvapit.

Od doby vydání iPhonu 11 začala internetem kolovat nejrůznější srovnání, která měla za cíl zjistit, jak si fotoaparát telefonu vede oproti mnohem dražším přístrojům. Ostatně, jablečný telefon si považují i profesionální filmaři a fotografové, kteří jím mnohdy začali z části nahrazovat své stávající vybavení. Přesto to ale neznamená, že mají standardní kamery utrum a jediným východiskem bude právě iPhone. To konec konců dokázal test, který měl za cíl zjistit zda fotoaparát telefonu kvalitativně porazí kameru za čtvrt milionu dolarů. Za videem stojí známý YouTuber Zebra Zone, jenž si na podobná extrémní srovnání potrpí a nejednou se na podobných experimentech podílel.

Podle slov YouTubera je totiž mnoho srovnávacích videí zbytečně tendenčních a vytvořených za ideálních podmínek, které iPhonu dávají příliš velkou šanci zazářit. Jednoduše řečeno se snaží zjednat v pojmech pořádek a informovat fanoušky o tom, že ač je fotoaparát jablečného telefonu nepochybně kvalitní, není třeba hned házet stávající vybavení do koše. V každém případě si i přes podobná odvážná tvrzení iPhone 11 Pro poradil poměrně dobře a dokázal překvapit. Srovnání tak či onak dokázalo, že pro profesionály se stále více vyplatí sáhnout po zařízení, které je k tomuto účelu určené, zatímco běžným uživatelům a amatérům trojitý objektiv nového jablečné telefonu bohatě postačí. Uvidíme, s čím Apple přijde v příští generaci.

Dnes nejčtenější

.