Zavřít reklamu

Po nedávné vypuštění další dílčí aktualizace s názvem iOS 13.3 opět vyvstala na povrch otázka, jak to bude po aktualizaci na našich iPhonech po stránce výkonu či výdrže baterie. Apple tradičně uživatelům slibuje, že s každou další aktualizací se u jejich iPhonů zvýší rychlost systému i výdrž na jedno nabití. Jak si tedy iPhony stojí na iOS 13.3 s baterií? Na to se nyní podíváme.

Podobné srovnávací testy obvykle dělá kanál iAppleBytes a ani teď zde nemáme žádnou výjimku. V testu vidíme zástupce většiny zařízení, která podporují iOS 13, tedy iPhone SE, 6s, 7, 8, XR a nově i iPhone 11 a 11 Pro. U prvních pěti zařízení bylo srovnáváno s iOS 13.2.3. Do podobných testů byly iPhony 11 a 11 Pro zařazeny prvně, srovnání se staršími verzemi iOS tedy zde chybí. Nicméně do budoucna můžeme zřejmě i u těchto modelů počítat se srovnáváním jak ze strany výkonu, tak výdrže baterie.

Test baterie proběhl v aplikaci Geekbench 4 a nutno říct, že výsledky jsou spíše uspokojivé. Oproti iOS 13.2.3 si s výdrží baterie pohoršil jen iPhone SE, a to o pouhou jednu minutu. O jednu minutu si naopak polepšil iPhone 6s. Dále už je to jen lepší. Vlastníci iPhonu 7 mohou mít radost, jelikož toto zařízení vydrželo v testu na iOS 13.3 o 39 minut déle. IPhone 8 pak o 30 minut déle a XR o 8 minut déle. Nejnovější iPhony si vedly přirozeně nejlépe. Z pěti jmenovaných vydržel nejdéle iPhone XR, a to 6 hodin a 17 minut. Tuto hodnotu poráží iPhone 11 Pro o 15 minut, iPhone 11 dokonce o 47 minut. Co se týče výdrže baterie, s touto aktualizací můžeme být zřejmě spokojeni. Na test se můžete podívat ve videu pod článkem. Jaká je vaše výdrž po aktualizaci na iOS 13.3?

Související články

Dnes nejčtenější