Zavřít reklamu

V nové verzi Safari, která přišla společně s operačními systémy iOS 13 a iPadOS 13, se nachází integrovaný správce stahování. Konečně tedy nemusíme pro stahování využívat aplikací třetích stran, kdy mezi jednu z nejoblíbenějších patří Documents5. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak můžete správce souborů v Safari využít, a kde si můžete zobrazit všechny stažené soubory.

Jak v iOS 13 stahovat soubory ze Safari do iPhonu

Pokud patříte mezi uživatele, kteří využívají iOS 13 či iPadOS 13 kratší dobu, tak jste možná prozatím na správce stahování ani nenarazili. Tato funkce je totiž skrytá do té doby, dokud se doopravdy nepokusíte něco stáhnout. Jakmile si tedy v Safari najdete nějaký soubor, který potřebujete stáhnout, tak se vám prvně zobrazí notifikace, kde musíte stahování povolit. Poté už se v pravém horním rohu displeje objeví šipka v kolečku, kde si můžete zobrazit, kolik času ještě zbývá, než se soubor stáhne. Samotný soubor si poté můžete zobrazit kliknutím na něj přímo ve správci stahování. Pokud však chcete zobrazit všechny stažené soubory a dále s nimi pracovat, tak musíte spustit aplikaci Soubory od Applu. Pokud jste tuto aplikaci smazali, tak si ji můžete znovu stáhnout pomocí tohoto odkazu. Zde už poté stačí rozkliknout složku se staženými soubory.

Ve výchozím nastavení se všechny stažené soubory automaticky stahují na iCloud Drive do složky stahování. Naštěstí si tuto předvolbu můžete jednoduše změnit tak, aby se soubory stahovaly třeba přímo do iPhonu, anebo do jiné složky, kterou si sami zvolíte. Pro změnu přejděte do nativní aplikace Nastavení, kde sjeďte níže a rozklikněte možnost Safari. Jakmile tak učiníte, tak klepněte na možnost Stahování, a poté si zvolte, kam se mají stažené soubory ukládat.

Související články

Dnes nejčtenější

.