Zavřít reklamu

Odstranění funkce 3D Touch jsme si sice dočkali již minulý rok v rámci nového modelu iPhonu XR, avšak letos už funkcí 3D Touch nedisponuje ani jeden z představených iPhonů. Tyto iPhony nově dostaly Haptic Touch namísto 3D Touch, který reaguje na délku, nikoliv na sílu stisku a vyvolává víceméně stejné možnosti. Uživatelé se staršími iPhony, které ještě 3D Touch podporují, se této nové funkce dočkali také. Bohužel, jak už můžete tušit, občas se obě dvě funkce dokáží „hádat“ mezi tím, která se má provést. Pomoci vám v této šlamastice může nastavení citlivosti pro 3D Touch. Ve výchozím nastavení je zvolena střední citlivost. Pokud tedy chcete na starších iPhonech od sebe 3D Touch a Haptic Touch odlišit, je lepší tlakové ovládání nastavit co nejcitlivější, aby okamžitě reagovalo na sebemenší zatlačení. V takovém případě totiž rychlostně Haptic Touch vždy překoná.

Jak na iPhonu změnit citlivost 3D Touch

Na vašem iPhonu, který disponuje funkcí 3D Touch, tzn. všechny iPhony od iPhonu 6s až po iPhone XS Max (vyjma iPhonu XR a iPhonu SE) se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže k sekci s názvem Zpřístupnění, kterou rozklikněte. Poté už jen stačí, abyste níže rozkliknuli možnost Dotyk. Jakmile tak učiníte, tak klepněte na záložku 3D Touch a haptický dotyk, kde už si můžete citlivost 3D Touch jednoduše změnit. Pro naše účely zvolíme možnost Slabé a nastavení opustíme.

Ve stejné sekci nastavení, jako jsme si popsali výše, můžete 3D Touch pomocí posuvníku úplně deaktivovat. Tímto se tedy přinutíte k tomu, abyste na vašem zařízení využívali pouze Haptic Touch. Pokud však chcete obě funkce kombinovat, popřípadě pokud máte raději 3D Touch, tak stačí opět ve stejné sekci zaškrtnout u možnosti Doba dotyku možnost Dlouhá. To zaručí, že budete muset pro aktivaci Haptic Touch prst na displeji podržet déle – mezitím tedy můžete ještě na displej silně zatlačit a rychle aktivovat 3D Touch.

Související články

Dnes nejčtenější

.