Zavřít reklamu

To, že se v roce 2020 dočkáme nových iPhonů s 5G konektivitou, považuje řada z nás prakticky za samozřejmou věc. Řada analytiků soudí, že podpora 5G sítí by mohla výrazně navýšit prodeje iPhonů – ozval se ale také hlas, který tvrdí opak. Podle analytika Gena Munstra by první rok s 5G iPhony mohl zároveň znamenat obrovské zklamání pro investory. „Než poskytovatelé sítí dostatečně rozšíří pokrytí, potrvá to,“ uvedl Munster v rozhovoru pro stanici CNBC.

Operátoři ve Spojených státech jsou ohledně pokrytí 5G sítěmi poměrně optimističtí – podle většiny z nich by se sítě nové generace mohly plně rozšířit do konce roku 2020. Vedoucí představitelé společnosti Verizon uvedli, že podle jejich očekávání by polovina Spojených států měla být v průběhu příštího roku pokrytá 5G signálem, podle ostatních operátorů by míra pokrytí měla v dané době dosáhnout pětasedmdesáti procent. Operátor AT&T začal s pokrývání minulý týden, kvůli jistým omezením a jen dílčím vylepšením se ale rychlost sítě dá stále ještě srovnávat s LTE sítěmi.

Munster je podle svých vlastních slov přesvědčen o to, že se iPhone 12 s 5G konektivitou bude prodávat o něco hůře, než očekává většina analytiků. Na vině ale podle něj nebude Apple, ale operátoři. Předpovědi o 75% pokrytí ke konci příštího roku jsou podle Munstera velmi optimistické, může ale být i hůře. Zprávy z dodavatelských řetězců napovídají tomu, že Apple očekává, že by se díky poptávce po 5G konektivitě mohlo v průběhu příštího roku prodat 100 milionů iPhonů 12. Pokud by se tato očekávání skutečně naplnila, znamenalo by to nárůst o 20 % ve srovnání s očekáváními, která byla spojená s letošními prodeji iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro. Nové iPhony přijdou – jako obvykle – na podzim příštího roku, kdy už budou mít nejen analytici přesnější představu o míře pokrytí 5G sítěmi.

Související články

Dnes nejčtenější

.