Zavřít reklamu

Švýcarská telekomunikační společnost Salt, která mimo jiné nabízí Apple TV 4K v rámci svého širokopásmového televizního balíčku, dnes představila vlastní dálkový ovladač. Ten má sloužit jako alternativa k Apple TV Remote, a zákazníci společnosti Salt ho budou moci využívat k ovládání služby, čítající více než 250 televizních kanálů.

Zmíněný ovladač vyjde zákazníky na méně než dvacet švýcarských franků (v přepočtu asi 470 korun, což zní v porovnání se 1790 korun skutečně parádně). Společnost Salt ho vyvíjela v úzké spolupráci s firmou Apple, jedním z podnětů k zahájení jeho vývoje byly stížnosti zákazníků společnost Salt na poměrně nízkou využitelnost originální ovladače Apple Remote, který je součástí každého balení Apple TV 4K.

Díky tomu, že firma Salt na ovladači spolupracovala s Applem, není při jeho pořízení zapotřebí žádné speciální a zdlouhavé párování s Apple TV jako takovou – ovladač funguje prakticky okamžitě. Dálkový ovladač je vybaven směrovými šipkami, které zde nahradily dotykovou plochu originálního ovladače k Apple TV. Kromě tlačítka Menu, které naleznete i na originálním Apple Remote, je ovladač od Salt vybaven ještě vypínacím tlačítkem, tlačítky pro ovládání hlasitosti, tlačítky pro přehrávání médií a tlačítky pro přepínání jednotlivých kanálů. Vypadá to, že na ovladači chybí tlačítko pro mikrofon – to je ale vzhledem ke skutečnosti, že ve Švýcarsku není Siri oficiálně k dispozici, vcelku pochopitelné. Stejně tak postrádá ovladač numerická tlačítka, protože operační systém tvOS tuto funkci nepodporuje. Až na drobné výjimky připomíná švýcarská alternativa Apple Remote standardní dálkový ovladač k televizoru. Kromě ovladače chystá společnost Salt pro své zákazníky také aktualizaci rozhraní aplikace Salt TV pro tvOS.

Zatím není jasné, zda se jedná o ojedinělou spolupráci společnosti Applu se třetí stranou tohoto typu, nebo zda jde naopak o začátek nového trendu. Každopádně je ale jisté, že Apple vyslyšel požadavky svých zákazníků a uznal, že Siri Remote není nejoptimálnějším prostředkem k ovládání multikanálové televize. Jste se svým ovladačem k Apple TV spokojeni, nebo byste uvítali změnu?

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější