Zavřít reklamu

Letos v létě Apple aktualizoval svoji produktovou řadu Maců novými MacBooky Air a základní 13” Pro modely. Zatímco Air si polepšil oproti předešlé generaci vskutku málo, základní 13” MacBook Pro dostal Touch Bar, kterým se předtím chlubily jen modely dražší a vybavenější. Jen chválu však toto “Pročko” ve světě nesklízí. Čím dál více uživatelů si totiž začíná stěžovat na samovolná vypnutí. 

Problém, na který mnozí uživatelé poukazují na diskuzních fórech prakticky po celém světě, zaznamenal už i Apple, který jej začal řešit. Dnes v noci totiž na svůj web vyvěsil nový podpůrný dokument, ve kterém rádi, jak při problémech se samovolným vypínáním MacBooku Pro postupovat. Jeho návod je přitom naprosto jednoduchý – stačí totiž dle něj stroj vybít pod 90 %, následně jej připojit k nabíječce, ukončit na něm veškeré probíhající úlohy a spuštěné aplikace, uspat jej a nechat jej tak po dobu nejméně osmi hodin. Jakmile tak uživatelé učiní, měly by jejich problémy přestat. Pokud ne, je potřeba se ujistit, zda jejich MacBook běží na nejnovější verzi macOS a pokud i to splňují, nezbude jim nic jiného, než se obrátit na Apple se žádostí o servis. 

Co přesně by mohlo za problémem stát sice dokument neodhaluje, nicméně dle postupu opravy by za ním mohla být špatná kalibrace baterie, jelikož právě ta se provádí ponecháním zařízení v režimu spánku na nabíječce po dobu několika hodin. Zakopaný pes však může být samozřejmě i někde zcela jinde a nyní je jen na Applu, zda se mu ho podaří vykopat a popřípadě jak rychle. Problémy s hledáním chyby způsobující vypínání by totiž mohlo prodloužit i dobu potřebnou pro servis stroje. Malovat čerta na zeď je však zatím zbytečné. Až čas ukáže, o jak závažný problém se jednalo.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější