Zavřít reklamu

Stejně tak, jako vaše iPhony, iPady a další mobilní zařízení disponují možností sledování, tak stejnými funkcemi disponují i Macy a MacBooky. Možnost, díky které mohou různé funkce a aplikace sledovat vaši polohu, se nazývá Polohové služby. Někdo může tuto službu využít proti vám pro sledování, avšak rozhodně nesmíte všechno vidět černě. Polohové služby vám mohou pomoci také pro jednoduché zjišťování počasí a další funkce – a přesně proto vypnutí polohových služeb nedoporučuje ani Apple. Polohové služby se často mohou kvůli bezpečnosti vypínat třeba v různých firmách a školách. Tak jako tak, pokud jste se na vašem Macu rozhodli pro deaktivaci polohových služeb, tak vám v tom nikdo nezabrání a jedná se o vaši svobodnou volbu.

Jak zajistit, aby vás na Macu nemohl nikdo šmírovat

Pokud jste se rozhodli pro deaktivaci polohových služeb, tak na vašem Macu či MacBooku s operačním systémem macOS 10.14 Mojave a novějším klikněte v levém horním rohu na ikonu . Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému… Otevře se nové okno, ve kterém klikněte na možnost Zabezpečení a soukromí. Tady se poté v horním menu přesuňte do sekce Soukromí. V levém dolním rohu okna nyní klepněte na zámek a pomocí hesla se autorizujte. Pak se v levém menu přesuňte do sekce Polohové služby. Zde už jen stačí, abyste odškrtnuli políčko s názvem Zapnout polohové služby. Mac vám poté oznámí, že deaktivací polohových služeb přijdete o některé služby, jako je například funkce Najít. Pokud s tímto souhlasíte, klepněte na tlačítko Vypnout.

Pokud nechcete polohové služby vypínat kompletně, ale chcete jen zarušit, aby nebyly dostupné v určité aplikaci, tak samozřejmě můžete. Držte se návodu výše, akorát však polohové služby odškrtnutím nevypínejte úplně. Přesuňte se níže do seznamu aplikací, kde si jednoduše zaškrtněte či odškrtněte ty aplikace, kterým chcete využití polohových služeb povolit či nepovolit.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější