Zavřít reklamu

Většina fanoušků Applu je již zvyklá na to, že Apple vydává iPhony vždy na podzim, konkrétně v září. Tento standard fungoval řadu let a nejeden z nás by tak zřejmě očekával, že na datu vydání technologický gigant nic měnit nebude ani v následujících letech. Doba se však změnila a vypadá to, že si chce Apple zahrát s vydáním příští generace v roce 2021 menší škatulata. Podle analytiků by totiž příští jablečný telefon mohl vyjít již na jaře, zatímco na podzim by ho následovala další řada modelů.

Apple má občas tendenci experimentovat, a byť se dlouhé roky nerozhodl datum vydání svých telefonů měnit, rok 2021 by mohl v tomto směru zamíchat kartami. Podle nejnovější zprávy od analytika Samika Chatterjeeho z banky JP Morgan je tento scénář poměrně pravděpodobný. Kalifornský gigant se chce totiž údajně inspirovat Samsungem, jehož řada Galaxy vychází na jaře a větší model Note na podzim. Apple tedy podle Samika změní strategii a v roce 2021 vydá jedno či dvě zařízení již v první polovině roku, mezi březnem a červnem, a další modely standardně v září.

Konec konců, doposud vyšel na jaře pouze iPhone SE, který zaznamenal obrovský úspěch a spekulace kolem nástupce se začínají postupně množit.  Jeho nástupce by se pak měl světu ukázat už na začátku příštího roku, avšak jelikož do celkové koncepce Applu zřejmě tak úplně nezapadne, není rok 2020 počítán jakožto započetí nové éry představování iPhonů. Důvod k tomuto rozhodnutí je poměrně jasný – Apple si chce zajistit stálý příjem z prodejů po celý rok a nechce tolik spoléhat na podzimní sezónu. Co se pak týče představovaných modelů, začátek roku by měl vždy patřit levnějším iPhonům typu 11 či XR a závěr pak řadě Pro, která by se měla levnějším modelům podobat designově, avšak měla by nabízet některé vychytávky navíc jako je tomu třeba i nyní u iPhonů 11 a 11 Pro.

Uvidíme, jak se jablečná společnost k celé situaci postaví. V každém případě se jedná o rozumné řešení, díky kterému nebudou muset fanoušci čekat téměř tři čtvrtě roku na vydání nového telefonu a Apple si bude moci oddychnout, protože mu do jeho pokladničky poputuje stálý příjem peněz. V každém případě by se tak konference Apple Keynote stala poměrně nepotřebnou a teatrální oznámení nových produktů by zkrátka nebylo nutné. Ostatně, technologický gigant vydává nová zařízení jako na běžícím páse a jen za tento rok světlo světa spatřily 3 nové iPhony a nespočet dalších jablečných zařízení. Příští rok se dokonce očekávají rovnou 4 telefony 3 modely s podporou 5G.

Související články

Dnes nejčtenější