Zavřít reklamu

Máte ve svém okolí někoho, kdo bezmezně miluje Apple a Steva Jobse, a rádi byste jej potěšili skutečně parádním tématickým dárkem k Vánocům? Pak pro vás máme tip na právě probíhající aukci předmětu spojeného se Stevem, který by mohl udělat vašemu “vánočnímu cíli” ohromnou radost a který by vás zároveň nemusel tak úplně zruinovat – vezmeme-li v potaz ceny jiných produktů spjatých se Stevem Jobsem. 

Do aukce se nyní dostala konkrétně disketa se systémovými nástroji pro Macintosh podepsaná právě spoluzakladatelem Applu. Jedná se tedy svým způsobem o raritu, jelikož diskety spojené s Applem se v aukcích téměř nevyskytují. Její odhadovaná cena je však přesto vcelku přijatelná – konkrétně 7500 dolarů, tedy v přepočtu asi 173 tisíc korun. Že se vám přijatelná nezdá? Pak vězte, že například manuály či plakáty podepsané Stevem Jobsem se v aukcích prodávají za miliony korun a i jejich odhadní ceny jsou o poznání vyšší než v případě diskety. S trochou nadsázky se tak dá tato “jablečná relikvie” označit za skutečně cenově příznivou, byť pro každého samozřejmě není. 

Vyvažováno zlatem

Předměty podepsané Stevem Jobsem jsou mezi sběrateli v posledních letech s trochou nadsázky vyvažovány zlatem, jelikož jich je ve světě velmi málo. Spoluzakladatel Applu totiž podpisy rozdával velmi nerad a nejednoho fanouška, který jej o něj požádal, bez mrknutí oka odpálkoval. Získat Jobsův podpis se tedy dá označit za jeden z vrcholů každé sběratelské sbírky Apple produktů, kterých je ve světě obrovské množství. Vzhledem k tomu, jak rychle ceny starých Apple produktů rostou, se však tomuto trendu rozhodně nelze divit – ba naopak. Jedná se totiž víceméně o investici, na které ztrátoví nebudete, pokud tedy samozřejmě Apple produktům rozumíte. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější