Zavřít reklamu

Na aukčním portálu ebay bylo již v minulosti vystaveno mnoho prototypů Apple produktů nebo historických kousků počítačů Apple. Zřejmě nejvzácnější kousek však může být váš právě teď. MACINTOSH 128k s 5.25″ Twiggy disk drive je unikátní právě svoji mechanikou, kterou Apple chtěl u tohoto stroje původně použít. Velký počet chyb a problémů souvisejících s 5,25″ disketami však donutil společnost nasadit 3.5″ mechaniku od Sony. V prodeji je tak naprostý unikát právě s 5,25″ mechanikou.

Na aukcích se již dříve objevily náhradní díly tohoto stroje, nikdy však nebylo možné získat celý počítač, až doposud. Majitel říká, že se nejedná o stroj postavený z náhradních dílů, ale je to prototyp z roku 1982. Počítač není plně funkční, ale je možné jej zapnout. Klávesnice a myš jsou plně funkční. Počítač je samozřejmě již značně zažloutlý a jeho cena je vysoká, ovšem je nutné brát při koupi v potaz, že kupujete jediný kus svého druhu.

Apple Twigy Drive může být váš za 100 000$, alespoň taková je cena stanová pro příhoz typu kup teď. Pokud se rozhodnete přihazovat, minimální příhoz je 89 995 dolarů. Průběh celé aukce můžete sledovat přímo zde.

CompleteTwiggyMac
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

TwiggyMacUSpatent
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější