Zavřít reklamu

Apple se v boji proti AIDS angažuje již delší dobu a každý rok zavádí speciální akci, která globálnímu fondu a nadaci (RED) přinese desítky milionů dolarů. Konec konců, od roku 2006, kdy jablečná společnost poprvé přislíbila svou iniciativu, bylo vybráno již přes 600 milionů dolarů a z toho třetina pochází právě od technologického giganta. Letošní rok není výjimkou a Apple akci využil také k propagaci Apple Pay, přes nějž mohou spotřebitelé nadaci podpořit.

Jablečná společnost fušuje do mnoha záležitostí, které se netýkají nutně přímo technologií. Sektor zdravotnictví není výjimkou a pravděpodobně nejvíce se Apple zasloužil podporou projektu (RED), který globálně pomáhá bojovat pro nebezpečným nemocem jako AIDS a HIV a zároveň upozorňuje na prevenci. Za dobu svého přičinění, tedy více než 13 let, se technologickému gigantovi podařilo vybrat více než 200 milionů dolarů, a to prostřednictvím různých netradičních akcí. Zatímco minulý rok to byla speciální kolekce jablečných zařízení s červeným odstínem, pojmenovaná jednoduše Product (RED), tento rok se společnost zaměří na platební platformu Apple Pay. Z každé učiněné transakce totiž půjde 1 dolar, až do částky jednoho milionu dolarů, právě na dobročinné účely a akce se bude týkat jak objednávek z oficiálního internetového obchodu, tak Apple Storů po celém světě. Navíc poběží až do 2. prosince, tudíž budou mít čas zareagovat všichni fanoušci.

Je tedy vidět, že se jablečná společnost připravuje v předstihu. Mezinárodní den pro boj proti AIDS a HIV totiž připadá na 1. prosince a stal se jakýmsi symbolem i pro další korporace, které se snaží na dobročinné účely přispět. Nezbývá než čekat, kolik se Applu podaří vybrat tento rok, avšak například v roce 2017 se jen díky sérii Product (RED) podařilo vybrat přes 30 milionů dolarů. Celá částka pochopitelně vždy míří zásadně do rukou nadace a globálního fondu, který peníze přerozděluje potřebným po celém světě. Zejména tedy v Africe, kde je situace nejkritičtější, a dalších rozvíjejících se zemích.

Související články

Dnes nejčtenější