Zavřít reklamu

Jablečné společnosti se poslední dobou daří a kromě skvělých prodejů iPhonu i růstu v odvětví služeb to vypadá, že realitní segment technologickému gigantovi také nedělá přílišné problémy. Nedávno Apple oznámil iniciativu, která má za cíl zlepšit kritickou situaci v Kalifornii a umožnit místním obyvatelům dostupnější bydlení, na což společnost vyčlenila více než 2.5 miliard dolarů. Netrvalo dlouho a korporace se pouští do dalšího odvážného kroku, tentokrát s vizí vybudovat obrovský kampusu v Texasu.

Skoro to až vypadá, že má Apple poslední dobou na rozdávání. Kromě slíbené pomoci Kalifornii, především tedy z hlediska realitní krize, investuje společnost kde se dá a vlastní pozemky nejsou výjimkou. Konec konců, jablečná společnost si potrpí na megalomanské stavby a po monstrózním Apple Parku to vypadá, že se dočkáme dalšího obrovského sídla. Tentokrát se ale projekt neplánuje zrealizovat v Kalifornii, nýbrž v texaském Austinu, kde brzy vyroste kampus o 133 akrech. Dohromady tento rozlehlý komplex pojme až 5 tisíc zaměstnanců a časem by se něj do něj údajně mělo vejít až 15 tisíc pracovníků Applu. Na oficiální otevření, které má proběhnout až v roce 2022, si ještě nějakou dobu samozřejmě počkáme, ale přesto má technologický gigant jasnou vizi, jíž hodlá do puntíku dodržet.

Apple se totiž spojil se společností Bartlett Tree Experts, díky níž v okolí komplexu vyroste rovnou několik tisíc stromů. Je vidět, že jablečná společnost dbá také na životní prostředí a na tomto příkladu jasně ukazuje, že se nejedná o pouhá slova. Ostatně, 60% pozemku mají podle oficiálního prohlášení tvořit právě stromy a více než 50 akrů si pro sebe zabere přírodní rezervace, jež bude otevřená veřejnosti. V celém plánu hrají roli samozřejmě také ekonomické aspekty, k nimž se Apple před nedávném zavázal. Společnost totiž slíbila, že bude více investovat do amerického průmyslu a pracovní síly, díky čemuž má mezi lety 2018 a 2023 vygenerovat až 350 miliard dolarů. Stejně tak má technologický gigant stimulovat i pracovní trh, a to pomocí 20 tisíců dalších pracovníků, jenž hodlá společnost v příštích letech zaměstnat. Konec konců, zatím Apple poskytuje práci více než 2.4 milionům lidem a expanze do dalších lokalit tomuto číslu rozhodně pomůže k růstu.

Dnes nejčtenější

.