Zavřít reklamu

Operačnímu systému macOS chybí k dokonalosti několik věcí. Mezi jednu z nich patří podpora různých aplikací. V současnosti se sice více a více společností zaměřuje na to, aby jejich programy byly k dispozici i na jablečné počítače, avšak stále existují takové případy, kdy je určitý program k dispozici pouze na Windows. Apple si je tohoto samozřejmě vědom a svým uživatelům nabízí možnost využití Boot Campu. Tento nástroj slouží k instalaci odlišného operačního systému, než je macOS, konkrétně tedy Windowsu. Uživatelé 16″ MacBooků Pro si však stěžovali, že na jejich zařízení Boot Camp jednoduše nefunguje.

A jak je vidět, nejednalo o problém jednoho uživatele, nýbrž prakticky všech. Samotná aplikace Boot Camp Assistant, která vás instalací Windows provádí, u 16″ MacBooků Pro informovala, že pro tohle zařízení nejsou k dispozici ovladače. Ve finále tedy nemusel Boot Camp s Windows vůbec fungovat. Tohle upozornění se po instalaci naplnilo a uživatelé si začali stěžovat na oficiálním fóru jablečné společnosti. Konkrétně bylo potřeba dodat ovladače pro procesor, grafickou kartu, USB konektory a další hardwarové komponenty, které nemohly být rozpoznány.

Jakmile se začalo navalovat více a více stížností, tak se kalifornský gigant rozhodl konat. Ovladače zpřístupnil během několika málo dnů, což znamená, že od této chvíle už si Windows může na 16″ MacBook Pro nainstalovat doopravdy každý. Jednoduše stačí, aby si uživatelé znovu prošli nastavením v rámci aplikace Boot Camp Assistant. Po správné instalaci už by se žádný problém s ovladači neměl objevovat a vše by mělo fungovat tak, jak má. Pro ostatní uživatele, kteří mají s Boot Campem problémy, existuje například zajímavá alternativa v podobě Parallels Desktop, pomocí které se můžete mezi systémy přepínat přímo v rámci macOS.

Dnes nejčtenější

.