Zavřít reklamu

iPhone 6 a iPhone 6 Plus ikonaV zahraničí sa majitelia iPhone 6 a iPhone 6 Plus stretávajú s ďalším vážnym problémom, kvôli ktorému nemôžu tieto telefóny veľmi používať. Po novom sa časť užívateľov sťažuje na to, že u nich zamrzne systém a telefón ostane zaseknutý v boot loope a nedá sa používať. Tento problém hlásia prevažne majitelia 128 GB modelov iPhone 6 a 6 Plus a preto sa okamžite vyslovili špekulácie, či nemôže byť chyba v hardvéri, ktorá súvisí s vyššou kapacitou úložiska. Problém pritom postihuje prevažne tie telefóny, na ktorých je nainštalovaných veľa objemnejších aplikácií.

Presná príčina problému nie je známa, no na základe tvrdenia BusinessKorea sa dá špekulovať o tom, že môže byť problém s IC radičom pre TLC NAND Flash, ktoré sa nachádza v zariadení. Môže sa teda jednať o chybu, ktorá je spôsobená prechodom na technológiu Triple-level cell NAND Flash úložísk, keďže doteraz Apple využíval len MLC (Multi-level Cell) NAND Flash pamäte. Jediným riešením v tomto prípade je jedine to, že užívateľ reklamuje svoj iPhone. Podobný problém bol tiež zaznamenaný u modelov Samsung SSD 840 a 840 EVO, ktoré využívajú TLC NAND Flash úložiská. Tam však došlo k pomalému čítaniu dát a tiež sa objavili domnienky, že za to môže chybný IC radič.

Aktualizované: Ako poznamenal 9to5mac, nemusí sa jednať výhradne o hardvérovú chybu. Chyba môže spočívať v tom, že títo užívatelia majú na svojich telefónoch nainštalované neúnosne veľké množstvo aplikácií, čo spôsobí kolaps systému. Jedná sa pritom o stovky aplikácií, v odhade od 500 až do 1 000 aplikácií. Apple si je tejto chyby vedomý, ale upozorňuje, že ide o veľmi ojedinelú chybu, čo vysvetľuje, prečo sa v súvislosti s ňou na fórach Applu objavilo 160 reakcií vrátane odpovedí.

iPhone 6 versus iPhone 6 plus
*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.