Zavřít reklamu

Mezi nejznámější a nejčastěji používané hlasové asistenty řadíme Siri od Applu, Google Assistanta od Google a Alexu od Amazonu. Svého hlasového asistenta má ale i Microsoft. Jeho Cortana se ale velkého úspěchu nedočkala a skutečnou konkurencí pro výše zmiňované nikdy nebyla, což přiznává i CEO Microsoftu Saty Nadella. Technologický gigant tedy přichází s poměrně očekávaným řešením. Cortana zmizí z mobilní platformy. S „umrtvováním“ na konkurenčních operačních systémech začnou v Microsoftu 31. ledna příštího roku.

Zatím se tak stane pouze v 8 zemích, a to Austrálii, Kanadě, Číně, Indii, Mexiku, Německu, Španělsku a Velké Británii. Podíváme-li se na názvy zemí, zjistíme, že se jedná o velkou část trhu. Ve Spojených státech Cortana na iOS i Androidu zůstane, tedy alespoň zatím. Dá se však předpokládat, že i z této země v dalších vlnách stahování zmizí. V Microsoftu tedy konečně vycítili, že jejich hlasový asistent nebyl zřejmě pro konkurenční operační systémy tím nejlepším nápadem. I tak ale zástupci společnosti s Cortanou do budoucna počítají. Tohoto hlasového asistenta chtějí totiž v nějaké podobě implementovat do jejich kancelářského balíčku Microsoft Office 365 a do aplikace Outlook pro Android a iOS. „Cortana je nedílnou součástí naší široké vize, který pomůže zvýšit produktivitu na naší platformě na všech zařízeních,“ uvedli zástupci Microsoftu.

Nechme se překvapit, jakým směrem se bude Cortana ubírat v dlouhodobější budoucnosti. Faktem však je, že umělí asistenti se těší ve světě čím dál větší oblibě a tudíž se dá předpokládat, že má na tomto poli i Microsoft skutečně velké, byť zatím neveřejné plány. Máte vy nějaké zkušenosti s tímto hlasovým asistentem?

Dnes nejčtenější

.