Zavřít reklamu

Microsoft CortanaMicrosoft dnes oficiálně oznámil, že se chystá přinést svojí digitální asistentku Cortanu pro iOS a Android. Od Microsoftu, jako od dříve uzavřeného systému, se jedná o celkem velkou věc. Cortana by měla na jablečný systém nastoupit již během konce roku, tedy přibližně s příchodem nového iPhonu 6s a 6s Plus. Microsoft dále uvedl, že verze bude jakýmsi „společníkem“ pro Cortanu známou již z Windows 10. Ve výsledku to tedy znamená, že pravděpodobně nenabídne až tak pokročilé funkce jako právě ta na Windows.

Cortana bude dostupná pro iPhone přímo z iTunes App Store nebo na Android telefon z Google Play. Vypadá to ale, že Microsoft myslí mnohem dále, než samotný Apple. Ten totiž pro OS X prozatím Siri neplánuje a co navíc, v případě, že by ji doopravdy představil, asi neuvede něco podobného, jako Microsoft. Ten totiž ve zpráve píše, že data, dotazy a vše spojené s Cortanou bude dostupné napříč všemi zařízeními, což znamená, že pokud si něco navolíte přes Cortanu na iPhonu, pak už jen stačí zasednou k PC s Windows 10 nebo 8.1 a vše bude synchronizované. Dalo by se tedy říci, že Microsoft reaguje na funkci Continuity, kterou Apple představil na loňské WWDC.

Jak už bylo nakousnuto v úvodu, ve zprávě bohužel stálo, že iOS a Android verze Cortany bude dosti ořezaná. Znamená to tedy, že přes digitální asistentku nebudete moci otevírat aplikace nebo měnit nastavení (zapínat a vypínat Wi-Fi, data, polohové služby atd.) Známá funkce „Hey Cortana“ tedy obdoba k funkci „Hey Siri“ bohužel také na iOS nebo Androidu dostupná nebude.

Pokud si to tedy na závěr vše shrneme. Cortana na iOS nenabídne asi o nic víc, než Siri. Spíše naopak, mnoho funkcí umět nebude. Ovšem pro uživatele s Windows PC a iPhonem se Cortana na iOS bude rozhodně hodit. Všechna data se budou synchronizovat mezi zařízeními, i když na nich poběží zcela odlišný systém. Češtinu prozatím asistentka od Microsoftu také neumí a možná právě k počeštění má blíže Siri.

CortanaHero

*zdroj: iMore

Dnes nejčtenější

.