Zavřít reklamu

Jablečné společnosti se daří jako nikdy předtím – prodeje iPhonů jsou rekordní, chytré hodinky Apple Watch a sluchátka AirPods mizí z pultů jako rohlíky a ani zbytek zařízení na tom není vůbec špatně. Kromě toho se akcie společnosti vyšplhaly na neuvěřitelných 265 dolarů za kus, tudíž jsou spokojeni jak představitelé Applu, tak akcionáři. Hlavní je však angažovanost uživatelů, jež díky nejnovější generaci jablečného telefonu opět stoupla. A nejinak je tomu i u náctiletých, u nichž se stal kalifornský technologický gigant jedničkou.

Ač to ještě v předchozích měsících vypadlo pro Apple, minimálně tedy z hlediska prodejů jablečných telefonů, poměrně bledě, dnes mohou představitelé slavit. Společnosti se daří nanejvýš dobře, příznivci jsou spokojení a nevypadá to, že by se tento trend měl v dohledné době změnit. Podle analytické společnosti Piper Jaffray si navíc Apple vede skvěle i u náctiletých a dospívajících, podle nichž je jablečná společnost přední značkou, zejména v době před Vánoci. Nejžádanějším produktem jsou potom sluchátka AirPods, která pokořila dokonce i boty od značky Nike, jež byly až do nedávna podle statistik nejoblíbenějším dárkem pod stromečkem. K vyšším prodejům by mohl také přispět nejnovější model Pro, jenž nabízí lepší odhlučnění okolí, příjemnější ergonomický design a především voděodolnost.

Nezbývá než čekat, zda se prognózy a předpovědi naplní a AirPods se o Vánocích opravdu stanou hitem. Konec konců, již nyní si nevedou vůbec špatně a vzhledem k momentální analýze to vypadá, že by se mohl Apple dočkat rekordních prodejů. Co se týče dalšího výzkumu společnosti Piper Jaffray, 46% respondentů má v plánu nakupovat dárky online, což by mohlo být jablečné společnosti ku prospěchu. V každém případě obliba Applu opět stoupá a stává se mezi uživateli preferovanou značkou. Tedy ne, že by tak tomu nebylo i v minulých letech, ale přece jen si společnost zažila poměrně krušné časy. Uvidíme, zda bude stávající období růstu nadále pokračovat.

Související články

Dnes nejčtenější