Zavřít reklamu

Jablečná společnost toho má spoustu co nabídnout a kromě samotných zařízení a nyní i kinematografického obsahu se Apple věnoval také podcastům. Konec konců, tento druh zábavy není nic nového a ještě před lety v něm kalifornský gigant dominoval. Na scénu se ale před nějakou dobou dostala švédská společnost Spotify, která se rozhodla investovat miliony dolarů do originálního obsahu, a zajistit si tak první příčku v žebříčku. To se pomalu daří a Spotify, alespoň z hlediska obsahu, Apple předstihlo.

Je to již pár let, co se původně hudební společnost ze Švédska rozhodla rozšířit své portfolio a kromě hudby začala nabízet také podcasty. Kromě toho výrazně zjednodušila autorům podmínky pro nahrávání obsahu, čímž potěšila jak tvůrce, tak uživatele a počet předplatitelů konstantně rostl. V mnoha ohledech Spotify platformu od jablečné společnosti, Apple Music, již dávno zastínilo, ale přesto tu byla oblast, kde kalifornský gigant dominoval. A tím byly pochopitelně podcasty, které však Apple v posledních měsících podcenil, zatímco Spotify se dočkalo řady nových funkcí a plejády originálního obsahu. Díky tomu si švédská společnost vydobyla v mnoha regionech a zemích první místo v žebříčku a většina uživatelů dává přednost právě konkurentovi Apple Music. Nejvíce příznivců platforma získala pochopitelně ve své rodné zemi, Švédsku, kde údajně podcasty poslouchá až 36% obyvatel. Ostatní části světa však rychle následovaly.

Spotify-Podcast-Market

Zatímco v Severní Americe a na východě stále převažuje Apple Music, země latinské Ameriky ovládalo Spotify, a stejně tak drtivou většinu evropských zemí. To potěšilo nejen představitele společnosti, ale i akcionáře, kteří do společnosti začali mohutně investovat a akcie poskočily o neuvěřitelných 19%. Podle finančního ředitele Barryho McCarthyho jsou podcasty pro platformu Spotify stejně důležité jako filmy a seriály pro Netflix, tudíž budoucí vývoj je jasný. Konec konců, švédská společnost dokonce uspořádala speciální konferenci jen pro tvůrce obsahu, jimž se snaží poskytnout co největší možnou podporu. V každém případě se do zemí, kde Spotify jasně vítězí zařadila i Česká republika, což je vcelku pochopitelné. V našich končinách není Apple Music zdaleka tak rozšířené a vypadá to, že by se tento trend neměl měnit. Uvidíme, co nás v budoucnu čeká, avšak jablečná společnost má pořádnou konkurenci a je na ní, jak s tím naloží.

Související články

Dnes nejčtenější

.