Zavřít reklamu

Na spuštění prodejů nové generace Macu Pro, který byl představen na červnové WWDC, si počkáme ještě zhruba měsíc. Velmi přesné zdroje agentury Bloomberg totiž dnes v noci prozradily, že má Apple tento stroj na pulty obchodů začít dodávat až v prosinci – tedy de facto na konci jím slíbeného období pro spuštění prodejů. 

Zahájení prodeje v prosinci nebude pro Apple v souvislosti s Pro řadou Maců žádnou novinkou. I v roce 2013 totiž začal Mac Pro prodávat v tomto měsíci (konkrétně 18.) a o čtyři roky později spustil v prosinci (konkrétně 14.) i prodeje iMacu Pro. Letos tedy de facto jen dodrží zaběhlé pořádky, se kterými mnozí jablíčkáři stejně víceméně počítali už od chvíle, kdy Apple vyslovil, že začne Mac Pro prodávat v průběhu podzimu. 

Nová generace Macu Pro cílí primárně na profesionální uživatele vyžadující brutální výkon spolu s možnostmi přizpůsobení počítače přímo pro jejich potřeby. Kvůli tomu osadil Apple nový Mac spoustou slotů právě pro jeho rozšiřitelnost a zároveň příliš neexperimentoval s jeho tvarem, aby bylo jeho přizpůsobování co možná uživatelsky nejpřívětivější. Co se “vnitřností” počítače, těšit se můžeme například na až 28jádrové procesory Intel Xeon či 1,5 TB RAM paměti. Zatím však bohužel není jasné, za kolik se budou vrcholné konfigurace tohoto stroje prodávat, jelikož se Apple pochlubil jen cenou základní verze, jenž činí 6000 dolarů. Kdyby pak uživatel prahnul i po vysoce kvalitním displeji určeném právě tomuto stroji, k dispozici bude Pro Display XDR, který se chlubí úhlopříčkou 32” a rozlišením 6K s více než 20 miliony pixelů. Jeho cena je úctyhodných 5000 dolarů. 

Související články

Dnes nejčtenější