Zavřít reklamu

Běžní smrtelníci sice stále na nový Mac Pro čekají, populární DJ Calvin Harris už si jej však podle všeho užívá plnými doušky. Svědčí o tom alespoň jeho nové Instastory zaznamenávající jeho studio s novou tepající skladbou na pozadí, ve kterém se právě na pár vteřin novinka od Applu mihne. 

Jakou konfiguraci Harris ve studiu má či kdy jej od Applu získal je samozřejmě zcela nejasné, jelikož stroj ve videu slouží spíše jako kulisa, nežli jeho středobod. Nicméně už to, že se na videu objevil svědčí o tom, že jej Apple zřejmě již nějakou dobu testuje i přímo “v terénu” mezi profesionály, pro které bude určen, z čehož si lze vyvodit, že jeho vydání nebude příliš daleko. Přesné datum spuštění prodejů sice Apple stále neprozradil, avšak jeho oznámení se očekává pomalu každým dnem. Podzim je totiž již v plném proudu a tak není rozhodně na co čekat. 

Jediné, co se dá o Harrisově Macu Pro říci je to, že se na něj zřejmě neusmálo “při fasování” tak úplně štěstí z hlediska příslušenství, jelikož je jeho stroj posazen na zemi na klasických kovových nožkách a nikoliv na kolečkách, které bude možné k Macu Pro dokoupit pro jeho snadnější transport po místnosti. Co se pak týče samotného počítače, jeho “nejhorší” a nejlevnější konfigurace vyjde na 5999 dolarů a obsahuje osmijádrový procesor Intel Xeon, 256 GB SSD disk a 32 GB RAM paměti. Nicméně pokud lačníte po bestii, lze Mac Pro osadit až 28jádrovým procesorem, čtyřmi grafikami či 1,5 TB RAM pamětí. A když k němu pak připojíte i Pro Display XDR za lidových 6000 dolarů, dostanete sestavu v hodnotě rodinného domu. Na druhou stranu je jasné, že takto jeho majitelé uvažovat nebudou, jelikož se naprosté většině z nich zaplatí z několika zakázek. Jen pro takto náročné uživatele má totiž pořízení podobného děla smysl. Snad tedy na pulty obchodů dorazí již brzy a my se o něm budeme moci dozvědět mnohem víc. 

Související články

Dnes nejčtenější