Zavřít reklamu

Ve včerejších večerních hodinách jsme se konečně dočkali vydání nového operačního systému macOS 10.15 Catalina pro širokou veřejnost. Ten na Macy přináší hned několik změn, přičemž mezi jednu z hlavních patří odstranění aplikace iTunes, která je nově nahrazena trojicí aplikací s názvy Hudba, Podcasty a TV. Apple se pro tento krok rozhodl po více,než 18 letech, kdy iTunes využívali lidé po celém světě. Tato změna však na Macích přináší také několik negativ, a to především pro profesionální hudebníky a DJe, kteří pracují s hudebními aplikacemi napříč macOS.

V předešlé verzi macOS mohli hudebníci jednoduše z iTunes exportovat XML soubor, ve kterém se nacházely všechny skladby přehledně rozmístěné a zorganizované. Tento XML soubor poté mohly využívat další aplikace třetích stran, což je velmi užitečné především pro DJe. V nové aplikaci Hudba, která na Macy přišla s aktualizací macOS 10.15 Catalina, už export XML souborů tak jednoduše nefunguje. Došlo totiž ke změně, jakým způsobem se hudební knihovny zapisují. Ve výsledku tak mají DJové a další profesionální hudebníci velký problém, jelikož nemohou hudební knihovny exportovat do populární aplikací třetích stran, mezi které patří například Serato a Traktor.

Apple se magazínu The Verge k tomuto problému vyjádřil, avšak vcelku neempaticky. Uvádí, že vývojáři by měli své hudební aplikace aktualizovat tak, aby byly schopné s novou aplikací Hudba komunikovat. Pokud hudebníci a DJové nechtějí riskovat, že jejich oblíbené aplikace nebudou fungovat, tak by měli i nadále zůstat na macOS 10.14 Mojave, kde export XML souborů skrze iTunes funguje stále bez problémů. Pokud tedy náš magazín čtou i nějací profesionální hudebníci či DJové, tak pro ně máme jednoduchý tip – na macOS 10.15 Catalina raději prozatím neaktualizujte a vyčkejte, dokud nedojde k vydání aktualizovaných aplikací, které budou schopné s Hudbou komunikovat. Pokud už jste na macOS 10.15 Catalina aktualizovali, tak v krajním případě můžete využít ještě iTunes ve Windows.

Související články

Dnes nejčtenější

.