Zavřít reklamu

WhatsApp vyrazil do boje proti komunikačním skupinám s kontroverzními názvy, které nemusí být v souladu s jeho podmínkami používání. Čím dál více více uživatelů si totiž začíná stěžovat na to, že jim byl v této službě udělen ban a to jen za to, že byli součástí právě podobných skupin. 

Kdy přesně začal WhatsApp hon na skupiny se zakázanými názvy není zcela jasné. Naopak jasné je to, že s rozdáváním banů nemá služba sebemenší problém a neostýchá se je uživatelům udělit například i v případě, že jsou členy inkriminované konverzační skupiny jen krátce či že k přejmenování skupiny na zakázaný název došlo v době jejich nepřítomnosti a tudíž se změnou neměli možnost jakkoliv bojovat. Ve všech těchto případech totiž dává zpravidla WhatsApp ban veškerým členům skupiny a to zpravidla permanentní. 

Kromě zabanovaných uživatelů, jenž kontroverzní název skupiny přiznávají, se však začínají ozývat i jedinci, kteří svou blokaci a potažmo i blokaci celé své skupiny příliš nechápou, jelikož dle jejich názoru nevybočovala názvem ze standardů. Banů se měla totiž dočkat například i stočlenná školní skupina pojmenovaná údajně zcela standardně. Podobných případů je však naštěstí zatím skutečně málo. Tak či onak, jakákoliv odvolání proti blokaci jsou zbytečná, jelikož na ně WhatsApp odesílá automatické zprávy, ve který informuje o porušení jeho smluvních podmínek, přičemž nenabízí žádnou možnost, jak se proti blokaci bránit. 

WhatsApp se zatím s bližšími informacemi o této novince nepochlubil a těžké v tuto chvíli říci, zda se vyjádření vůbec dočkáme. Nicméně už nyní lze říci, že pokud se chcete podobným problémům vyvarovat, buďte jen členy skupin se skutečně bezproblémovými názvy. Pokud jste pak správcem skupiny, nastavte si v jejím nastavení, že informace o skupině můžete měnit pouze vy, čímž riziko blokace též slušně eliminujete. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější